Adana Amasya Otobüs Bileti

Adana Amasya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 85,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 643 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 49dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. Adana Amasya arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Adana Amasya bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Adana Amasya bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Adana Amasya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Adana Amasya Otobüs Biletleri

Adana Amasya otobüs bileti mi aradınız? Adana Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Çelebi Mehmet Medresesi, Camii Cedit Mahallesi’nde ve Çelebi Mehmet Camisi yanındadır. 1415 yılında I. Çelebi Mehmet’in emri ile Mehmet oğlu Ebubekir tarafından yaptırılmıştır. 1419 yılında Emin Onur oğlu Ali Bey tarafından onartılmıştır. Giriş kapısı üzerindeki saat kulesini 1866 yılında Amasya mutasarrıfı Ziya Paşa yaptırmıştır. Kesme taştan yapılmıştır. Kare planlı olup dört kenarın ortasında dershaneler ile dört dershane arasında beşerden 20 medrese odası ve bahçede 12 adet dört kenarlı ayak üzerine renkli taşlarla yapılmış sivri kemerli revak’ın çevirdiği medresenin tak gibi kapısı üzerinde silindirik tuğla gövdeli, minareye benzeyen bir yapıda ve hicri 1282 (miladi 1866) tarihli bir saat kulesi bulunmaktadır. Yazıtında yaptıran ve onartanlar anlatılmaktadır.

Hacı Hasan Camisi, Hacı Hasan Mahallesi’nde, Doğan Sokakta’dır. 1714 yılında yaptırılmıştır. 1871 yılında yeniden yapılmıştır. Son cemaat yeri camiden tahta bir bölme ile ayrılmıştır. Son cemaat yerini sivri kemerli pencereler aydınlatmaktadır. Geometrik ve çiçek motifleriyle süslü olan ağaç tavanı iki yönde dörder ağaç direkle desteklenmiştir.Çelebi Mehmet Medresesi, Camii Cedit Mahallesi’nde ve Çelebi Mehmet Camisi yanındadır. 1415 yılında I. Çelebi Mehmet’in emri ile Mehmet oğlu Ebubekir tarafından yaptırılmıştır. 1419 yılında Emin Onur oğlu Ali Bey tarafından onartılmıştır. Giriş kapısı üzerindeki saat kulesini 1866 yılında Amasya mutasarrıfı Ziya Paşa yaptırmıştır. Kesme taştan yapılmıştır. Kare planlı olup dört kenarın ortasında dershaneler ile dört dershane arasında beşerden 20 medrese odası ve bahçede 12 adet dört kenarlı ayak üzerine renkli taşlarla yapılmış sivri kemerli revak’ın çevirdiği medresenin tak gibi kapısı üzerinde silindirik tuğla gövdeli, minareye benzeyen bir yapıda ve hicri 1282 (miladi 1866) tarihli bir saat kulesi bulunmaktadır. Yazıtında yaptıran ve onartanlar anlatılmaktadır.

Hacı Hasan Camisi, Hacı Hasan Mahallesi’nde, Doğan Sokakta’dır. 1714 yılında yaptırılmıştır. 1871 yılında yeniden yapılmıştır. Son cemaat yeri camiden tahta bir bölme ile ayrılmıştır. Son cemaat yerini sivri kemerli pencereler aydınlatmaktadır. Geometrik ve çiçek motifleriyle süslü olan ağaç tavanı iki yönde dörder ağaç direkle desteklenmiştir.

Adana Amasya otobüs bileti mi aradınız? Adana Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adana Amasya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Süha Turizm 85 TL
Tokat Seyahat 90 TL
Mis Amasya 90 TL
Has Turizm A.Ş. 95 TL
Metro Turizm 105 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.