Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
85 TL
Bilet Al
90 TL
Bilet Al
90 TL
Bilet Al
95 TL
Bilet Al
105 TL
Bilet Al

Adana Amasya Otobüs Bileti

Adana Amasya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 85,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 643 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 49dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. Adana Amasya arası giden otobüs firmaları ortalama 4 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Adana Amasya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adana Amasya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adana Amasya seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Amasya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adana ve Amasya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adana Amasya Otobüs Biletleri

Adana Amasya otobüs bileti mi aradınız? Adana Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Çelebi Mehmet Medresesi, Camii Cedit Mahallesi’nde ve Çelebi Mehmet Camisi yanındadır. 1415 yılında I. Çelebi Mehmet’in emri ile Mehmet oğlu Ebubekir tarafından yaptırılmıştır. 1419 yılında Emin Onur oğlu Ali Bey tarafından onartılmıştır. Giriş kapısı üzerindeki saat kulesini 1866 yılında Amasya mutasarrıfı Ziya Paşa yaptırmıştır. Kesme taştan yapılmıştır. Kare planlı olup dört kenarın ortasında dershaneler ile dört dershane arasında beşerden 20 medrese odası ve bahçede 12 adet dört kenarlı ayak üzerine renkli taşlarla yapılmış sivri kemerli revak’ın çevirdiği medresenin tak gibi kapısı üzerinde silindirik tuğla gövdeli, minareye benzeyen bir yapıda ve hicri 1282 (miladi 1866) tarihli bir saat kulesi bulunmaktadır. Yazıtında yaptıran ve onartanlar anlatılmaktadır.

Hacı Hasan Camisi, Hacı Hasan Mahallesi’nde, Doğan Sokakta’dır. 1714 yılında yaptırılmıştır. 1871 yılında yeniden yapılmıştır. Son cemaat yeri camiden tahta bir bölme ile ayrılmıştır. Son cemaat yerini sivri kemerli pencereler aydınlatmaktadır. Geometrik ve çiçek motifleriyle süslü olan ağaç tavanı iki yönde dörder ağaç direkle desteklenmiştir.Çelebi Mehmet Medresesi, Camii Cedit Mahallesi’nde ve Çelebi Mehmet Camisi yanındadır. 1415 yılında I. Çelebi Mehmet’in emri ile Mehmet oğlu Ebubekir tarafından yaptırılmıştır. 1419 yılında Emin Onur oğlu Ali Bey tarafından onartılmıştır. Giriş kapısı üzerindeki saat kulesini 1866 yılında Amasya mutasarrıfı Ziya Paşa yaptırmıştır. Kesme taştan yapılmıştır. Kare planlı olup dört kenarın ortasında dershaneler ile dört dershane arasında beşerden 20 medrese odası ve bahçede 12 adet dört kenarlı ayak üzerine renkli taşlarla yapılmış sivri kemerli revak’ın çevirdiği medresenin tak gibi kapısı üzerinde silindirik tuğla gövdeli, minareye benzeyen bir yapıda ve hicri 1282 (miladi 1866) tarihli bir saat kulesi bulunmaktadır. Yazıtında yaptıran ve onartanlar anlatılmaktadır.

Hacı Hasan Camisi, Hacı Hasan Mahallesi’nde, Doğan Sokakta’dır. 1714 yılında yaptırılmıştır. 1871 yılında yeniden yapılmıştır. Son cemaat yeri camiden tahta bir bölme ile ayrılmıştır. Son cemaat yerini sivri kemerli pencereler aydınlatmaktadır. Geometrik ve çiçek motifleriyle süslü olan ağaç tavanı iki yönde dörder ağaç direkle desteklenmiştir.

Adana Amasya otobüs bileti mi aradınız? Adana Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adana Amasya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Süha Turizm 85 TL
Tokat Seyahat 90 TL
Mis Amasya 90 TL
Has Turizm A.Ş. 95 TL
Metro Turizm 105 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.