Yolcu Sayısı
1

Oltu Otogarı

Oltu Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Oltu Otogarı Hakkında


Oltu Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzurum iline bağlı Oltu ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Erzurum - Oltu otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Doğu Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Doğu Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzurum - Oltu ilçesinin ve dolayısı ile Oltu Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Oltu Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Oltu ilçesinde Doğu Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Oltu’da yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Oltu Otogarı üzerinden Oltu ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Erzurum - Oltu otobüs bileti satın alarak Oltu Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Pasinler Kaplıcası, Erzurum Ilıca Kaplıcası, Yakutiye Medresesi, Tortum Gölü, İstanbulkapı, Erzurum Saat Kulesi, Erzurum Ulu Cami, Balıklı Köyü, Nene Hatun Milli Parkı, Tortum Şelalesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Doğu Anadolu Mutfağının en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Oltu Otogarı, Doğu Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Oltu Otogarı içerisinde daha çok Doğu Anadolu Bölgesine hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Oltu Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Oltu Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Oltu Otogarı Adresi : Şehitler Mah. 25400 Oltu/Erzurum

En Popüler Oltu Otobüs Firmaları

Oltu bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Oltu otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Esadaş Turizm3
Karabük Doğuş2
Palandöken Seyahat2
Sıla Ardahan Kalesi1
Karaca Ardahan Turizm1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr