Erzurum Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0442) 218 22 93 - 233 12 00
Adres: Çiftlik Mahallesi, Kars-Erzincan Yolu, 25050 Yakutiye/ Erzurum
Erzurum Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Erzurum Otogarı

Erzurum Otogarı

Erzurum Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde, Dadaşlar Diyarı olarak bilinen ve aynı zamanda Doğu Anadolu Bölgesinin en kalabalık ikinci şehri olan Erzurum ilimize geriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Coğrafi konumu nedeni ile bir kesişim noktasında bulunan Erzurum ilimiz tarihi boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Erzurum otobüs bileti alarak Erzurum Otogarına geldiğinizde, “Pasinler Kaplıcası, Erzurum Ilıca Kaplıcası, Yakutuye Medresesi, Tortum Gölü, İstanbulkapı, Erzurum Saat Kulesi, Erzurum Ulu Cami, Balıklı Köyü, Nene Hatun Milli Parkı, Tortum Şelalesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. 

Erzurum, sahiplik yaptığı kış sporları alanları ve tarihi güzellikleri ile Doğu Anadolu Bölgesinin en çok ziyaretçi alan şehirlerinden bir tanesidir. Eski Erzurum Otogarı gün geçtikçe ziyaretçi sayısı artan şehrin ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığından dolayı 2013 yılında yaklaşık 60 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Yeni Erzurum Otogarı hizmete sokulmuştur. Erzurum Otogarı, 8 bilet satış noktası ve 29 peronu, yeme - içme mekanları yolcuların vakit geçirmesini sağlamasına uygun olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda ziyaretçi sayısı fazla olan Erzurum’un havalimanından gelen yolcuların transfer edilmesinde de Erzurum otogarı etkin bir rol oynar. Yeni yapılan Erzurum Otogarı ile birlikte yerel ve ulusal çapta hizmet sağlayan çok sayıda otobüs firması bu ulaşım merkezi içerisinde hizmet sunmaya başlamıştır. 

Erzurum Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Erzurum Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Esadaş Turizm, Has Bingöl, Cesur Bingöl Seyahat, Vangölü Turizm, Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Dadaş Turizm, Kanberoğlu Turizm, Star Diyarbakır, Kanberoğlu Turizm, Iğdırlı Turizm, Öz Diyarbakır, Yeşil Artvin, Özlem Cizre Nuh, Tokat Seyahat, Adıyaman Gülaras, Öz Doğu Kars, Patnos İtimat, Ulusoy Turizm, Lider Doğu Anadolu Turizm, Özlem Ardahan” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. Erzurum Otogarı üzerinden sefer düzenleyen firmaların otobüs bileti fiyatları, “30 - 95 TL” arasında değişiklik göstermektedir. Erzurum Otogarı üzerinden, “Artvin Otogarı, Erzincan Otogarı, Muş Otogarı, Rize Otogarı, Bayburt Otogarı, Çayeli Otogarı, Ardeşen Otogarı, Fındıklı Otogarı, Sürmene Otogarı” gibi diğer ulaşım merkezlerine transfer sağlayabilirsiniz. 

Erzurum Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 

Erzurum Otogarına ulaşım sağlamak için biletinizi almış olduğunuz otobüs firmasının servis imkanından yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte şehir içerisinden hareket eden otobüs ve minibüs seferlerini de kullanabilirsiniz. 

Erzurum Otogarı Adresi : Çiftlik Mahallesi, Kars - Erzincan Yolu, 25050 Yakutiye/ Erzurum. 

Erzurum Otogarı Telefon Numarası: (442) 218 22 93

Erzurum otogarı nerede? Erzurum otogarına nasıl giderim? Erzurum otogarı iletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Kars Vip 4
Esadaş 4
Öz Bingöl Turizm 3
Dadaş Turizm 2
Yeşil Erciş Seyahat 2
- HEMEN SATIN AL ! -