Yolcu Sayısı
1

Yalıkavak Otogarı

Yalıkavak Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (252) 385 20 45

Adres: Merkez Mh. 48990 Yalıkavak/Muğla

Yalıkavak Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Yalıkavak Otogarı Hakkında


Yalıkavak Otogarı, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Muğla iline bağlı Yalıkavak ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Muğla - Yalıkavak otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ege Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Ege turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Ege Bölgesi’nde yer alan Muğla - Yalıkavak ilçesinin ve dolayısı ile Yalıkavak Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Yalıkavak Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Yalıkavak ilçesinde Ege ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Yalıkavak ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Yalıkavak Otogarı üzerinden Yalıkavak ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Muğla - Yalıkavak otobüs bileti satın alarak Yalıkavak Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Akbük Koyu, Çınar Plajı, Yuvarlak Çay, Azmak Nehri, Palamutbükü Plajı, İnbükü Orman Kampı, Bodrum Barlar Sokağı, Marmaris Saklı Göl, Turgutreis Pazarı” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Ege Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Yalıkavak Otogarı, Ege Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Yalıkavak Otogarı içerisinde daha çok Ege Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Yalıkavak Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Yalıkavak Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Yalıkavak Otogarı Adresi : Merkez Mh. 48990 Yalıkavak/Muğla


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr