Yolcu Sayısı
1

Osmaniye Otogarı

Osmaniye Otogarı

Osmaniye Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (328) 814 80 82 - 814 80 89

Adres: Yunus Emre Mahallesi, Terminal, 80000 Merkez/Osmaniye, Türkiye

Osmaniye Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Osmaniye Otogarı Hakkında

Osmaniye Otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan ve Milli Mücadele döneminden sonra ülke sınırlarına katılmış olan Osmaniye iline giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Osmaniye, önceleri Adana ilimize bağlı bir merkez daha sonradan il olmasına karar verilmiştir. Eski Mezopotamya uygurlıklarının kesişim noktasında kurulan şehrin tarihi oldukça eski dönemlere kadar uzandığından kültürel miras bakımından oldukça zengindir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Osmaniye otobüs bileti satın alarak Osmaniye Otogarına giriş yaptığınızda, “Maksutoğlu Yaylası, Karatepe Aslantaş Milli Parkı, Karatepe Aslantaş Açık Hava Müzesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Osmaniye Otogarı, bağlı bulunduğu bölgenin karayolu açısından önemli geçiş noktalarından bir tanesidir. Bu nedenle Osmaniye’de oldukça uzun süre hizmet vermiş olan bir otogar bulunmaktaydı. Ancak mevcut Osmaniye Otogarı zaman içerisinde artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını yeterli şekilde karşılayamadığından 2007 yılında yeni Osmaniye Otogarı hizmete açıldı. Yeni Osmaniye Otogarı trafik yükünün hafifletilmesine neden olurken bir yandan da eklenen yeni bölümler ile çevre ilçere sefer düzenleyen pek çok araç için de yer açılmış oldu. Osmaniye Otogarı üzerinden kendisine yakın olan Adana ve Gaziantep Havalimanlarına da kolaylıkla geçiş yapılabilmektedir. Bu nedenle Osmaniye otogarının karayolu üzerinden karşılaması gereken yolcu sayısında da artış gözlemlenir. Osmaniye Otogarı içerisinde yalnızca yerel hizmet sunan firmaların yanı sıra ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.

Osmaniye Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Osmaniye Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Seç Turizm, Ben Turizm, Yeni Adana Turizm, Adıyaman Gülaras, Süha Turizm, Çayırağası Turizm, Metro Turizm, Isparta Petrol, Cesur Bingöl Seyahat, Has Diyarbakır, Has Bingöl, Şanlıurfa Astor, Esadaş Turizm, Nevşehirliler Seyahat, Vangölü Turizm, Yeni Diyarbakır Seyahat, Öz Elazığlılar Seyahat, Öz Sivas Seyahat, Star Diyarbakır” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Osmaniye Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Osmaniye Otogarı, şehir merkezine yürüme mesafesinde konumlanmıştır. Bu nedenle kolaylık ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir içerisinde hareket eden minübüsleri kullanabileceğiniz gibi otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Yunus Emre Mahallesi, Terminal, 80000 Merkez/Osmaniye, Türkiye

(328) 814 8082

En Popüler Osmaniye Otobüs Firmaları

Osmaniye bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Osmaniye otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Ben Turizm20
Seç Turizm12
Star Batman8
Yazar Tur8
Öz Has Bingöl Turizm8

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr