Çumra Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0332) 444 12 27
Adres: Çumra

Çumra Otogarı

Çumra Otogarı
Çumra Otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Balıkesir iline bağlı Çumra ilçesine karayolu üzerinden seyahat edebileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Balıkesir -Çumra otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Çumra ilçesi Anadolu’nun üzerinde yerleşim kurulan eski medeniyetlerine ev sahipliği yapmış olarak bilinmektedir. Bu nedenle bugün Marmara Bölgesi’nin karayolu ulaşımı açısından önemli noktalarından biri olan Balıkesir, şehri doğal güzelliklerinin yanı sıra binlerce yıllık tarihi geçmişinden miras kalan tarihi ve kültürel değerleri de bir arada görebilirsiniz. Marmara Bölgesi’nde yer alan diğer önemli şehirlerle komşuluk içerisinde bulunduğundan Balıkesir’nin dolayısı ile Çumra Otogarının ziyaretçi sayısı her geçen artış göstermektedir. Türkiye’nin herhangi noktasından Balıkesir -Çumra otobüs bileti satın alarak Çumra Otogarına giriş yaptığınızda, “Hasan Boğuldu Göleti, Paşalimanı Adası, Şeytan Sofrası, Sarımsaklı Badavut, Sarımsaklı Plajı, Darıdere Tabiat Parkı, Antandros Antik Kenti, Ortunç Koyu, Tahtakuşlar Etnografya Müzesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Çumra Otogarı, Balıkesir’in giderek artan yolcu trafiğinin ihtiyaçlarını karşılamak adına açık ve kapalı alanları, yolcu bekleme bölümleri, otobüs bekleme peronları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Çumra Otogarı içerisinde yalnızca çevre ilçeler ve illere üzerine sefer düzenleyen yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.
Çumra Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Çumra Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabileceğiniz gibi otobüs firmanızın servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.
Çumra Otogarı Adresi : Bardakçı, Konya Cd. No:48, 42500 Çumra/Konya
Çumra Otogarı Telefon Numarası : 0 (332) 444 12 27