Yolcu Sayısı
1

Malatya Otogarı

Malatya Otogarı

Malatya Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (422) 321 30 48

Adres: Cevatpaşa Mahallesi, Ankara cad. 5km, 44110 Merkez/Yeşilyurt/Malatya

Malatya Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Malatya Otogarı Hakkında

Malatya Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde geçmişinde pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve günümüze geçmişinden miraslar taşımayı başarmış olan tarihi İpek ve Kral yollarının üzerine kurulu Malatya şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Malatya otobüs bileti satın alarak Malatya Otogarına giriş yaptığınızda, “Günpınar Şelalesi, Arslantepe Höyüğü, Malatya Kalesi, Levent Vadisi, Malatya Atatürk Evi, Orduzu, Karakaya Baraj Gölü, Battalgazi Ulu Cami, Etnografya Müzesi, Mustafa Kemal Paşa Kervansarayı” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Bağlı bulunduğu bölge içerisinde karayolu ulaşımı açısından önemli bir noktada yer alan Malatya Otogarı, 1999 yılında hizmete açılmıştır. Toplamda 178 bin metrekarelik oldukça geniş bir alan üzerine kurulan Malatya Otogarı 4 katlı şekilde tasarlanmıştır. Malatya Otogarının zemin katında bekleme salonları, 50’den fazla otobüs firmasının yazıhanesi, ayrıca diğer katlarında yeme - içme mekanları ve kafeler yer almaktadır. 15 bin metrekarelik alan üzerinde otobüs parkı ile alanda meydana gelen otobüs trafiği karmaşası çözüme kavuşturulmaktadır. 30 adet faal otobüs peronu ile şehrin yolcularının hızlıca giriş - çıkış yapması sağlanmaktadır. Malatya Otogarı içerisinde yerel alanda faaliyet gösteren otobüs firmalarının yanı sıra ulusal olarak faaliyet gösteren otobüs firmalarını da görebiliyorsunuz.
Malatya Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?
Malatya Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Cesur Bingöl Seyahat, Has Bingöl, Vangölü Turizm, Elazığ Murat Turizm, Tokat Yıldızı, Adıyaman Gülaras, Öz Elazığlılar Seyahat, Metro Turizm, Best Van Turizm, Elazığ Hazar Turizm, Turay Seyahat, Esadaş Turizm, Öz Elbistan, Tunceliler, Mis Amasya, Özlem Cizre Nuh, Malatya Zafer Turizm, Star Batman, Kahta petrol” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.
Malatya Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Malatya Otogarı, şehrin merkezi noktalarından biri olan Ankara Caddesi üzerinde yer almaktadır. Malatya Otogarına şehrin farklı noktalarından kalkan otobüs ve minübüsler ile yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmalarının servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.
Cevatpaşa Mahallesi, Ankara cad. 5km, 44110 Merkez/Yeşilyurt/Malatya
(422) 238 47 68

En Popüler Malatya Otobüs Firmaları

Malatya bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Malatya otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
VanGölü Turizm13
Lüks Fırat Turizm12
Best Van Turizm12
Malatya Zafer Turizm11
Malatya Beydağı Turizm10

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr