Yolcu Sayısı
1

Dikili Otogarı

Dikili Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (232) 671 32 00

Adres: İsmetpaşa Mh. 35980 Dikili/İzmir

Dikili Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Dikili Otogarı Hakkında


Dikili Otogarı, Türkiye’nin batısında Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir ilinin Dikili ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok farklı noktasından İzmir - Dikili otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Coğrafi konum olarak olarak Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan ilçede Akdeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak geçen Dikili’da kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Son yapılan nüfus araştırmalarına göre ilçe nüfusunun sayısında giderek yükselen bir artış gözlemlenmektedir. Türkiye’nin en gelişmiş illerinin başında gelen şehirlerden biri olan İzmir’in bir ilçesi olan Dikili’nin de şehrininkine paralel olarak yoğunluk göstermektedir. İzmir’in ve dolayısı ile ilçenin de yolcuları yalnızca karayolu üzerinden gelmez. Dikili’nın temel ekonomisi tarım ve hizmet sektörü üzerine konumlanmıştır. Bu durum Dikili Otogarı’nın da yolcu trafiğinin artmasına neden olmuştur. Ege Bölgesi, gerek iklimsel özellikleri gerekse de doğal ve tarihi güzellikler ile ülkemizin değerleri noktalarından bir tanesidir. Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir ilinin ve buna bağlı olarak Dikili ilçesinin yolcu sayısı artış göstermektedir. Özellikle resmi ve dini bayramlar, okul tatilleri gibi yılın belirli dönemlerinde ilçenin ve haliyle Dikili Otogarı’nın yolcu sayısında belirgin bir artış görülmektedir. Dikili Otogarı kendisi üzerinden ilçeye ve ilçe üzerinden ülkenin farklı noktalarına transfer olan yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.
Dikili Otogarı bölgenin ve Dikili ilçesinin ulaşım ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek adına yeme - içme mekanları, otobüs bekleme peronları, yolcu bekleme alanları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, açık ve kapalı alanlardan oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Dikili Otogarı içerisinde Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen çeşitli ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi aynı zamanda yalnızca bu bölge içerisinde hizmet sunan yerel çaplı otobüs firmalarını da görebilirsiniz. Dikili Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen otobüs firmaları arasında, “Pamukkale Turizm, Metro Turizm, Balıkesir Uludağ, Efe Tur” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Dikili Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Dikili Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanabileceğiniz gibi ayrıca otobüs firmanızın servis olanaklarından da faydalanabilirsiniz.
Dikili Otogarı Adresi : İsmetpaşa Mh. 35980 Dikili/İzmir

En Popüler Dikili Otobüs Firmaları

Dikili bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Dikili otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm7
Balıkesir Uludağ Turizm6
Efe Tur4
Metro Turizm3
Soma Seyahat3

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr