Yolcu Sayısı
1

Dikili otobüs bileti

Dikili Otobüs Bileti

En popüler Dikili otobüs rotaları

Dikili otobüs bileti fiyatları, Dikili otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Dikili otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BayrampaşaDikili625 TL16
EsenlerDikili625 TL16
BurhaniyeDikili119 TL8
BursaDikili50 TL8
AlibeyköyDikili625 TL8

Dikili otogarı

  • Dikili(232) 671 32 00

Dikili otobüs biletleri

İzmir’in son derece şirin bir ilçesi olan Dikili hakkında gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri sizler için araştırdık. Son zamanlarda yerli turist bakımından son derece fazla dikkat çeken bu ilçemize bi çok yabancı turistte akın etmektedir. İşte Dikili ilçesinde bulunan tarihi yapılar hakkında açıklamalarda bulunalım.
Dikili ilçesinde bulunan ve merkeze son derece yakın olan Çandarlı kalesinden ziyaretine başlayabilirsiniz. Tarihi bir doku olarak oldukça başarılı eserleri bünyesinde bulunduran bu ilçemizde kalenin tarihi dokusu son derece etkileyici. Özellikle denizin hemen kıyısında bulunmasından dolayı tarih sahnesinde birçok savaşa tanıklık etmiş olan bu kalen içinde yapılan kazılar sonucunda birçok eser bulunmuştur. Yer altı şehrinin bile bulunduğu bu kalenin içinde arkeolojik kazılar halen son derece titizlik ile devam etmektedir.
Dikili ilçesinde bulunan bir diğer kale ise Pitane Antik Kenti olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kalenin aslında şehrin en önemli kalesi olduğunu söylemekte fayda var. Çünkü M.Ö 90 yy. yapımı tamamlanan bu kalenin halen dimdik ayakta durması ve içinde bulunan kral mezarları özellikle yabancı turistlerin daha çok ilgisini çekmektedir. Son zamanlarda yerli turistlerinde giderek ilgi gösterdiği bu antik kentte halen kazılar devam etmektedir. Yapılan kazılardan sonra yerin altındabir şehrin daha olduğu gerçeği bulunmaktadır. Kral mezarlarından çıkan altınların ve kap kaçaklar kalenin yakınlarında bir müzede sergilenmektedir. Dikili otobüs bileti için neredennereye.com adresiniz ziyaret edebilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr