Dikili Otobüs Bileti

Dikili Otobüs Bileti

Dikili Otobüs Biletleri

İzmir’in son derece şirin bir ilçesi olan Dikili hakkında gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri sizler için araştırdık. Son zamanlarda yerli turist bakımından son derece fazla dikkat çeken bu ilçemize bi çok yabancı turistte akın etmektedir. İşte Dikili ilçesinde bulunan tarihi yapılar hakkında açıklamalarda bulunalım.
Dikili ilçesinde bulunan ve merkeze son derece yakın olan Çandarlı kalesinden ziyaretine başlayabilirsiniz. Tarihi bir doku olarak oldukça başarılı eserleri bünyesinde bulunduran bu ilçemizde kalenin tarihi dokusu son derece etkileyici. Özellikle denizin hemen kıyısında bulunmasından dolayı tarih sahnesinde birçok savaşa tanıklık etmiş olan bu kalen içinde yapılan kazılar sonucunda birçok eser bulunmuştur. Yer altı şehrinin bile bulunduğu bu kalenin içinde arkeolojik kazılar halen son derece titizlik ile devam etmektedir. 
Dikili ilçesinde bulunan bir diğer kale ise Pitane Antik Kenti olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kalenin aslında şehrin en önemli kalesi olduğunu söylemekte fayda var. Çünkü M.Ö 90 yy. yapımı tamamlanan bu kalenin halen dimdik ayakta durması ve içinde bulunan kral mezarları özellikle yabancı turistlerin daha çok ilgisini çekmektedir. Son zamanlarda yerli turistlerinde giderek ilgi gösterdiği bu antik kentte halen kazılar devam etmektedir. Yapılan kazılardan sonra yerin altındabir şehrin daha olduğu gerçeği bulunmaktadır. Kral mezarlarından çıkan altınların ve kap kaçaklar kalenin yakınlarında bir müzede sergilenmektedir. Dikili otobüs bileti için neredennereye.com adresiniz ziyaret edebilirsiniz. 
 
Dikili - 5 Günlük Hava Tahmini
21 Tem Pazar
açık
27,9 °C
açık
22 Tem Pazartesi
açık
27,6 °C
açık
23 Tem Salı
açık
28,3 °C
açık
24 Tem Çarşamba
açık
27,1 °C
açık
25 Tem Perşembe
açık
27,1 °C
açık