Kırşehir Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0386) 252 6510
Adres: Ahievran Mahallesi, 40100 Merkez / Kırşehir
Kırşehir Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Kırşehir Otogarı

Kırşehir Otogarı

Kırşehir Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan ve Hititler Dönemine kadar uzanan tarihi ile dikkat çeken Kırşehir şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Kırşehir, Türkiye’nin turizm açısından en önemli şehirlerinden biri olan Kapadokya’ya giriş yapabileceğiniz şehirlerden biridir ve bu nedenle karayolu ulaşımı açısından önemli bir noktada yer almaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Kırşehir otobüs bileti alarak Kırşehir Otogarına giriş yaptığınızda, “Seyfe Gölü Kuş Cenneti, Kırşehir Müzesi, Kalehöyük Arkeoloji Müzesi, Kesikköprü Kervansarayı, Aşıkpaşa Türbesi, Mucur Yeraltı Şehri” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilir, “ayva dolması, beden aşı, vişne şurubu, damla şırası, ekşi şerbeti, çir yağlaması, köftür, pelte, sütlü kabak, aside, höşmerim, süla kabağı, çullama, baltacı” gibi yöresel lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. 

Kırşehir, uzun yıllar boyunca İç Anadolu’nun küçük şehirlerinden biri olarak kaldı. Ancak komşusu olan Ankara ilinin de etkisi ile Kırşehir’in karayolu üzerindeki etkisi son zamanlarda giderek artmaya başladı ve bunun neticesinde eski Kırşehir Otogarı ilin yolcu trafiğini karşılamak da zorlanmaya başladı. Bunun ardından alınan bir karar ile birlikte 2012 yılında Meytaş Kavşağı üzerinde yeni Kırşehir Otogarının inşaat çalışmalarına başlandı. Kısa zaman sonra hizmete sunulan yeni Kırşehir Otogarı kapalı ve açık alanları ile birlikte, otobüslerin beklemesi için yapılan peronlar, hediyelik eşya dükkanları, kafeler ve retoranlar gibi bölümleri içerecek şekilde tasarlandı. Yeni Kırşehir Otogarı, toplamda 7500 metrekare alandan oluşmak ile birlikte bunun 5000 metrekaresi kapalı alanlardan oluşmaktadır. Eskişehir Otogarı üzerinden hareket eden araçların da Kırşehir Otogarına bağlanması ile birlikte otogarda diğer şehirlere doğrudan hizmet sağlayan çok sayıda firma yer almaya başlamıştır. 

Kırşehir Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor? 

Kırşehir Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına seferler düzenleyen otobüs firmaları arasında, “Şanal Turizm, Nevşehirliler Seyahat, Süha Turizm, Metro Turizm, RH Turizm, Mardin Seyahat, Özlem Cizre Nuh, Lüks Kahramanmaraş Turizm, Star Diyarbakır, Kent Turizm, Ulusoy Turizm, Vangölü Turizm, Ak Turizm, Hedef Turizm, Adıyaman Gülaras, Vanyolu Seyahat, Öz Elbistan, Öz Diyarbakır, Tokat Yıldızı, Tunceliler” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. 

Kırşehir Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 

Kırşehir Otogarına ulaşım sağlamak için şehir içerisinden hareket eden minübüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca firmaların servis imkanlarını da kullanarak otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Kırşehir Otogarı Adresi : Ahievran Mahallesi, 40100 Merkez / Kırşehir

Kırşehir Otogarı Telefon Numarası : (386) 252 65 10

Kırşehir otogarı nerede? Kırşehir otogarına nasıl giderim? İletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Metro Turizm 7
Lüks Kahramanmaraş Turizm 5
Beydağı Turizm 4
Mardin Seyahat 3
Ak Aksu Turizm 2
- HEMEN SATIN AL ! -