Yolcu Sayısı
1

Silifke Otogarı

Silifke Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (324) 714 28 54

Adres: Toros, Mirza Bey Cd., 33900 Silifke/Mersin

Silifke Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Silifke Otogarı Hakkında

Silifke Otogarı, Türkiye'nin Akdeniz Bölgesinde yer alan Silifke ilçesinde yer alan ulaşım merkezidir. Türkiye'nin pek çok noktasından Mersin - Silifke otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogar içerisinden hareket eden minibüs seferleri ile şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Silifke Mut’a 70 km, Mersin'e 85 km, Gülnar'a 70 km mesafede Erdemli'nin batısında Toros Dağları ve Akdeniz arasında yer almaktadır. Oldukça çekici doğal güzellikleri ve zengin tarihi geçmişinden kalan kültürel mirasları ile dikkat çekmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Mersin - Silifke otobüs bileti satın alarak Silifke Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Uzuncaburç, Şeytan Deresi Kanyonu ve Adam Kayalar, Cennet- Cehennem Mağaraları, Narlıkuyu, Poimenios Hamamı ve Üç Güzeller, Aya Tekla Kilisesi, Astım Mağarası, Silifke Kalesi ve Tekirambarı Su Sarnıcı, Jüpiter Tapınağı” gibi ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Silifke Otogarı, bölge içerisinde yakın komşuluk içerisinde bulunduğu mevkiler nedeni ile Silifkeyi karayolu ulaşımı açısından önemli bir geçiş noktası konumuna getirmektedir. Aynı zamanda bölgenin İç Anadolu Bölgesi’ne geçiş sağlayan ulaşım merkezi olarak son derece önemlidir. Ancak eski, küçük ve bakımsız olarak da olsa uzun yıllar boyunca bu önemli noktada hizmet sunan Silifke Otogarı için 2006 yılında yıkım karası alınmış ve ardından 2008 yılında yeni Silifke Otogarı hizmete açılmıştır. Bölgenin ziyaretçilerinin ihtiyaçlarını yerinde ve zamanında karşılamak adına 2 katlı şekilde açık ve kapalı alanlar, yeme-içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları, otobüs ve kullanıcı bekleme peronları şekilde tasarlanmıştır. Silifke Otogarı üzerinden sefer düzenleyen otobüs firmaları öncelikli olarak Mersin Otogarı üzerinden geçmektedir. Silifke Otogarı içerisinde yalnızca bölgede hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.

Silifke Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Silifke Otogarı üzerinden Türkiye'nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Ulusoy, Metro, Köksallar, Taşucu, Kontur, Özkaymak, Mersin Villa Seyahat, Güney Akdeniz Turizm, Seç Turizm” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.

Silifke Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Otogara ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanabilir ayrıca firmanızın servis imkanın da yararlanabilirsiniz.

(0324) 714 28 54

En Popüler Silifke Otobüs Firmaları

Silifke bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Silifke otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Güney Akdeniz Seyahat19
Özkaymak Turizm10
Ben Turizm5
Alanyalılar Turizm5
Metro Turizm5

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr