Yolcu Sayısı
1

Bursa Otogarı

Bursa Otogarı

Bursa Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (224) 261 54 00

Adres: Burulaş - Bursa Otogarı - Şehirlerarası Otobüs Terminali,Terminal Cd. 16190 Demirtaş Dumlupınar Osb/Osmangazi/Bursa

Bursa Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Bursa Otogarı Hakkında

Burulaş Bursa Otobüs Terminali

Bursa Otogarı (Burulaş Bursa Otobüs Terminali), Türkiye’nin Marmara Bölgesinde yer alan ve ülkenin dördüncü büyük ili olma özelliğini taşıyan Bursa şehrimize giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Bursa, Türkiye’nin yaşanılabilir şehirler listesinde de üst sıralarda olduğu gibi aynı zamanda bir zamanlar Osmanlı Devleti’nin başkentliğini yapmış olması ile birlikte tarihi açıdan da son derece zengin bir noktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Bursa otobüs bileti alarak, Bursa Otogarına giriş yaptığınızda “Ulu Camii, Yeşil Camii, Koza Han, Osman Gazi Türbesi, Muradiye Külliyesi, Irgandı Köprüsü, Emir Sultan Cami, Soğanlı Botanik Park, Hanlar Bölgesi, Bursa Kalesi, Bursa Kent Müzesi” gibi şehrin görülmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Nüfusunun çokluğu, coğrafi konumu hem de yılın farklı dönemlerinde oldukça fazla sayıda ziyaretçiyi ağırlamasından dolayı Bursa Otogarı ülke içi ulaşımının kavşak noktalarından biri olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle Bursa Otogarında çok sayıda yerel ve ulusal çapta hizmet sağlayan otobüs firmasını bulabilirsiniz. Yolcu trafiğinin oldukça yoğun olduğu bir konumda bulunmasından dolayı Burulaş, Bursa Otogarı tarihi içerisinde birden fazla kez yenilenme geçirmiştir. Modern Bursa Otogarı 1997 yılında hizmete açılmış olsa da 2009 yılından itibaren yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak ve daha sağlıklı bir şekilde hizmet sağlamak amacı ile oldukça geniş bir alana yayılacak biçimde genişletilmiştir. BURULAŞ, Bursa Otogarı içerisinde 60’tan fazla otobüs firması bulunmak ile birlikte bunlar ülkenin farklı noktalarına burada olan şubeleri ile de hizmet sağlamaktadır. Bursa Otogarı, güzel şehrimizin ulaşım ihtiyacını karşılayabilmek adına 7/24 hizmet sağlamaktadır. Günde 800’ün üzerinde sefer düzenlenir ve bu seferlerin sayısı yılın belirli dönemlerinde artış göstermektedir.

Bursa Otogarından Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Bursa Otogarından Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Ulusoy Turizm, Seç Turizm, Esadaş Turizm, Narlıca Seyahat, Lider Adana, Kütahyalılar Turizm, Süha Turizm, Köksallar Turizm, Şanlıurfa Astor Turizm, Isparta Petrol, Ak Turizm, Adıyaman Gülaras, Nilüfer Turizm, Çayırağası Turizm, Huzur Turizm, İnan Turizm, Dadaş Turizm, Lüks Mersin, Ben Turizm” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. Bursa Otogarından sefer düzenleyen otobüs firmalarının bilet fiyatları “25 - 125 TL” arasında değişiklik gösteriyor.

Bursa Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Bursa Otogarı şehrin merkezine oldukça yakın bir konumda bulunduğundan dolayı il içerisinde minibüs ve otobüsler ile son derece kolay şekilde Bursa Otogarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmalarının servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Terminal Cd., 16190 Demirtaş Dumlupınar Osb/Osmangazi/Bursa

(224) 261 54 00

En Popüler Bursa Otobüs Firmaları

Bursa bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Bursa otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm108
Efe Tur79
Metro Turizm64
Sakarya Vib Turizm 49
Balıkesir Uludağ Turizm41

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr