Yolcu Sayısı
1

Akkışla Otogarı

Akkışla Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Akkışla Otogarı Hakkında


Akkışla Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kayseri iline bağlı ilçelerden biri olan Akkışla’ya giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Kayseri - Akkışla otobüs bileti satın alarak kara yolu üzerinden ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Akkışla içerisinde bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile karasal iklim özellikleri görülür. Bu nedenle ilçede yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. İlçenin temel geçim kaynağı tarım olarak görülmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Kayseri - Akkışla otobüs bileti satın alarak Akkışla Otogarına giriş yaptığınızda, “Kayseri Cumhuriyet Meydanı, Hunat Hatun Cami ve Külliyesi, Alaca Kümbet, Zeynel Abidin Türbesi, Gevher Nesibe Hatun Medresesi, Kapalıçarşı ve Kazancılar Çarşısı, Kayseri Müzesi, Meryam Ana Kilisesi, Atatürk Evi, Talas, Tarihi Kayseri Mahallesi, Erciyes Dağı, Mimar Sinan Evi, Ağırnas Yeraltı Şehirleri, Kapuzbaşı Şelalesi, Sultan Sazlığı, Soğanlı Vadisi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. Ayrıca Kayseri - Akkışla yolculuğu boyunca kendine özgü binlerce yıllık kadim geçmişinden günümüze miras kalmış olan Kayseri mutfağının değerli yöresel lezzetlerini de deneyebilirsiniz.
Akkışla Otogarı, merkeze yakın bir konumda bulanan Akkışla Otogarı, Kayseri’nin yolcu trafiğinin yükünü belirli oranda üstlenmektedir. Akkışla Otogarı, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme noktaları, otobüs bekleme peronları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Akkışla Otogarı içerisinde oldukça uzun yıllar boyunca bölgedeki kullanıcıları kendilerine olan güvenini boşa çıkarmadan çalışma yaşamına devam eden ve yalnızca yerel anlamda hizmet sunan otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi Türkiye’nin farklı noktalarına ulaşım hizmeti sunan ulusal çaptaki firmaları da görebilirsiniz.
Akkışla Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Akkışla Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmanızın servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.
Akkışla Otogarı Adresi : 38830 Akkışla/Kayseri


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr