Yolcu Sayısı
1

Çarşamba Otogarı

Çarşamba Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (362)

Adres: Sarıcalı Mahallesi, 55500 Çarşamba/Samsun

Çarşamba Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Çarşamba Otogarı Hakkında

Çarşamba Otogarı (Samsun)

Çarşamba Otogarı, Türkiye’nin Samsun iline bağlı olan ve Çarşamba’yı sel aldı türküsü ile ünlü Çarşamba ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Yeşilırmak’ın Çarşamba ovasına kurulan ve ülkemizin mısır ihityacını büyük oranda karşılan Çarşamba ilçesi içerisinde yer alan Çarşamba Otogarı, Coğrafi konumu ve ziyaretçi sayısı itibari ile Orta Karadeniz bölümünün karayolu ulaşımında önemli bir geçiş noktasıdır. Çarşamba Otogarı, Samsu şehir merkezine yaklaşık 36 km uzaklıkta yer alır ve buradan Türkiye’nin farklı noktalarına seferler düzenleyen otobüs firmalarını yapısı içerisinde ağırlar. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Çarşamba otobüs bileti alarak Çarşamba Otogarına giriş yaptıktan sonra, “Göğceli Camisi, Yeni Köprü, Anıt Çınar Ağacı, Adapark” gibi ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Çarşamba Otogarı, ilçenin yer aldığı coğrafi konuma bağlı olarak Çarşamba’nın “Tekkeköy, Terme, Salıpazarı, Ayvacık” ilçeleri ile komşuluk içerisindedir. Bu nedenle bu noktalara karayolu ulaşımı üzerinden erişmek için kilit noktada yer almaktadır. Yeşilırmak’ın verimli arazileri üzerine kurulmuş olan Çarşamba ilçesi bu özelliği ile çevresindeki diğer ilçerden bir adım önde olduğundan ziyaretçi sayısı da fazladır. Uzun yıllar boyunca tam kapasite olarak hizmet veren Çarşamba Otogarı ilçeler arasında oluşturduğu bağlantı noktası ile oldukça önemlidir. Çarşamba ilçesinin bölgede ziyaretçi sayısının önemli ölçüde olması nedeni ile yeni bir Çarşamba Otogarının yakın zamanda faaliyete geçirilmesi planlanmaktadır. Yeni Çerşamba Otogarı ile birlikte Çarşamba ilçesinin geniş çaplı olarak karayolu üzerinden Türkiye’ye bağlanması planlanmaktadır. Çarşamba Otogarı içerisinde yerel çapta hizmet sunan otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. Çarşamba Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Ulusoy, İyi Gün Çarşamba Seyahat, Kanberoğlu Turizm, Yeni Çarşamba Seyahat, Lider, Hazar, Süha Turizm, Vangölü” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Çarşamba Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Çarşamba Otogarına şehir merkezinden hareket eden otobüs ve minübüsler aracılığı ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi otobüs firmalarının servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Sarıcalı Mahallesi, 55500 Çarşamba/Samsun

En Popüler Çarşamba Otobüs Firmaları

Çarşamba bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Çarşamba otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Ali Osman Ulusoy18
Özay Turizm10
Fatsa Birlik Seyahat7
Giresun Seyahat6
Metro Turizm6

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr