Yolcu Sayısı
1

Kalecik Otogarı

Kalecik Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Kalecik Otogarı Hakkında

Kalecik Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’ne bağlı Ankara iline bağlı Kalecik ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok farklı noktasından Ankara - Kalecik otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden kolaylıkla ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara - Kalecik, Anadolu’nun pek çok noktası gibi tarihi binlerce yıl öncesine uzanan köklü bir geçmişe sahiptir. Bu nedenle bugün modern bir görünüm çizen Ankara - Kalecik içerisinde, şehir yapılanmalarının yanı sıra köklü geçmişinden gelen tarihi ve kültürel değerleri de bir arada görebilirsiniz.
İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara - Kalecik kendine özgü doğal güzellikleri, temiz havası, tarihi ve kültürel değerleri ile birlikte seyahatseverlerin ilgisini çeken noktalardan biri konumunda bulunmaktadır. Türkiye’nin zaman içerisinde gerekli yatırımlar ile birlikte günden güne turist sayısını arttırması doğrudan İç Anadolu Bölgesi’nin ve dolaylı olarak da Ankara - Kalecik bölgesinin yolcu sayısında artış görülmesine neden olmuştur. Ankara - Kalecik bölgesinde zamanla artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına Kalecik Otogarı’nın yapılmasının gerekliliği ortaya çıkmıştır. İç Anadolu’da yer alan Ankara - Kalecik buna bağlı olarak karasal iklimin tipik özelliklerini gösterir. Bu nedenle Kalecik ilçesi sınırlarında yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçer. Kalecik ilçesinin ekonomik durumuna bakıldığında birincil ekonomik etkinliğin tarım olduğu rahatlıkla görülebilir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ankara - Kalecik otobüs bileti satın alarak Kalecik Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Hamamönü, Ankara Kalesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Rahmi Koç Müzesi, Anıtkabir, Etnografya Müzesi, Augustus Tapınağı, Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Kuğulu Park, Kocatepe Cami, Gençlik Parkı, Mogan Park, Seğmenler Parkı, Kızılay Meydanı, Dikmen Vadisi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir İç Anadolu mutfağının en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz.
Kalecik Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Kalecik Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Kalecik Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Kalecik Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Kalecik Otogarı Adresi : 06870 Kalecik/Ankara

En Popüler Kalecik Otobüs Firmaları

Kalecik bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Kalecik otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm1
Kontur1
Yatağan Koop.1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr