Yolcu Sayısı
1

Kalecik otobüs bileti

Kalecik otobüs firmaları

Kalecik otogarı

  • Kalecik(312)

Kalecik otobüs biletleriKalecik, İç Anadolu Bölgesi'nde Ankara'ya bağlı bir ilçedir. Kalecik ve çevresi, tarihi MÖ 4000 yıllarına kadar uzanan, çok eski bir yerleşim bölgesidir. MÖ 4000 yıllarında Hititler'in bu bölgede yaşadığına dair bazı kalıntılar bulunmuştur. Daha sonraları bölge,Büyük İskender'in ve ardından Doğu Roma İmparatorluğu'nun hakimiyetine girmiştir. Türkiye’nin pek çok farklı noktasından Ankara - Kalecik otobüs bileti satın alarak beldeye karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz Ankara Otogarı üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz Otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerine Kalecik ve diğer ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. En uygun Kalecik otobüs biletlerini istediğiniz zaman NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Başkentimiz olan Ankara iline bağlı olan Kalecik ilçesi boş günlerinizi yöreyi gezip görebileceğiniz şekilde değerlendirebileceğiniz güzel yerlerden birisidir. Özellikle bölgede yapılan festivaller bu bölgenin şenlikler döneminde oldukça ziyaret edilmesini de sağlamaktadır. Kalecik ilçesinin ulaşımı Ankara'ya olan mesafesi sadece 65 km kadar uzaktadır. Karayolu takip ederek sizler de Kalecik ilçesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra kalecik ilçesi ile ilgili bilinen bir bilgiyi daha sizler ile paylaşmak isteriz. Çankırı ve Ankara yolunun üzerinde sanılan Kalecik ilçesi aslında bu yola 5 km daha uzak bir mesafede bulunmaktadır. Bunun için de karayolunu takiben 5 km daha ilerleyerek Kalecik ilçesine ulaşabilirsiniz. Kalecik ilçesinde ne yenir? Öncelikli olarak buranın adını ilk duyanların aklına gelen ilk şeylerden birisi de ayvadır. Sizler de ilçeyi gezmeye gittiğinizde bu güzel ve lezzetli ayvalardan yiyebilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer meyveler de yine yörede oldukça güzel bir şekilde yetişen ünlü meyveler arasında yer almaktadır. Bunlar ise kavun, armut, dut ve karpuzdur. Sadece sebze ve meyveleri ile değil aynı zamanda yemekleri ile de oldukça meşhur ve lezzetli bir mutfağa sahip olan kalecik ilçesi dolmaları, çemen yemeği ve bamya yemekleri ile oldukça meşhurdur. Güveç yemeği de yine bölgeye gittiğinizde kesinlikle tadına bakmadan dönmeniz gereken özel ve yöresel yemeklerden birisidir.

Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ankara otobüs bileti satın alarak Ankara (AŞTİ) otogarına giriş yaptığınızda, “Anıtkabir, Ankara Resim ve Heykel Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi, Şefik Bursalı Müzesi, Ayaş İçmece ve Kaplıcaları, Çubuk Melikşah Kaplıcası, Beypazarı Termal Tesisleri, Haymana Medrese Kaplıcası, Şahinler Tabiat Parkı, Karagöl Tabiat Parkı, Atatürk Orman Çiftliği, Ankara Botanik Parkı, Güvenpark, Kuğulu Park, Seğmenler Parkı, Göksu Parkı, Soğuksu Milli Parkı, Tekke Dağı Tabiat Parkı, Sorgun Gölü Tabiat Parkı, Mogan Gölü, Eymir Gölü, Kesikköprü Baraj Gölü, Ankara Mavi Göl, Çubuk Barajı, Çamkoru Tabiat Parkı, Eğriova Yaylası, Nallıhan Kuş Cenneti” gibi şehrin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.

Kalecik Otobüs Seferleri

Günümüzde Ankara Otogarı üzerinden Kalecik ulaşımı sağlayabileceğiniz firmalar arasında, “Metro Turizm, Süha Turizm, Ulusoy Turizm, Köksallar Turizm, Lider Adana, CSR Seyahat, Seç Turizm, Lüks Mersin, Kütahya Astur, Esadaş Turizm, Kütahyalılar Turizm, Mersin Vif Turizm, Şanal Turizm, İnan Turizm, Kent Turizm, Güney Akdeniz Seyahat, Ali Osman Ulusoy, Mis Amasya, Isparta Petrol” gibi otobüs firmaları yer alıyor.

Kalecik Otobüs Biletini Nasıl Alabilirim?

En ucuz Kalecik otobüs biletini Türkiye’nin her yerinden istediğiniz zaman satın alabilirsiniz. Yalnızca sitemiz, NeredenNereye.com web adresini ziyaret edin. Varış noktası olarak Kalecik seçtikten sonra gitmek istediğiniz tarihi belirleyerek bilet araması yaptığınızda, akıllı bilet arama motoru en uygun fiyatlı Kalecik otobüs biletlerini sizin için listelenecektir. Kendinize en uygun otobüs firmasının Kalecik otobüs biletini satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr