Yolcu Sayısı
1

Tosya Otogarı

Tosya Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (366)

Adres: Yavuz Selim, H. Şht. Tğm. Y. Eracar Cd. No:7, 37300 Tosya/Kastamonu

Tosya Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Tosya Otogarı Hakkında


Tosya Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Kastamonu iline bağlı Tosya ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Kastamonu - Tosya otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Karadeniz Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Karadeniz turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Kastamonu - Tosya ilçesinin ve dolayısı ile Tosya Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Tosya Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Tosya ilçesinde Karadeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Tosya ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Tosya Otogarı üzerinden Tosya ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Kastamonu - Tosya otobüs bileti satın alarak Tosya Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Ilıca Şelalesi, İsmail Bey Külliyesi, Nasrullah Cami, Kerempe Feneri, Lava Paşa Konağı Etnografya Müzesi, Kastamonu Arkeoloji Müzesi, Zımbıllı Tepe Höyüğü, İnebolu Geriş Tepesi, Valla Kanyonu, Horma Kanyonu” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Karadeniz Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Tosya Otogarı, Karadeniz Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Tosya Otogarı içerisinde daha çok Karadeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Tosya Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Tosya Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Tosya Otogarı Adresi :

En Popüler Tosya Otobüs Firmaları

Tosya bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Tosya otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Ali Osman Ulusoy12
İstanbul Seyahat7
Özay Turizm5
VanGölü Turizm5
Tokat Seyahat4

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr