Yolcu Sayısı
1

Anamur Otogarı

Anamur Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (324) 814 20 19

Adres: Güzelyurt Mahallesi, 1401. Sk. No:8, 33650 Anamur/Mersin

Anamur Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Anamur Otogarı Hakkında

Anamur Otogarı, Türkiye’nin Mersin iline bağlı olan “Rüzgarlı Burun” olarak da bilinen Anamur ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Anamur Otogarı aracılığı ile karayolu üzerinden ilçeye giriş yaptığınızda aynı zamanda geçmişi binlerce yıl geriye uzanan bir ilçeye ulaşım sağlamış olursunuz. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Anamur otobüs bileti satın alarak Anamur Otogarına giriş yaptığınızda, “Köşekbükü Mağarası, Anamur Çayı, Mamure Kalesi, Anemurium Antik Kenti, Anamur Müzesi, Çukurpınar Düdeni, Titiopolis Antik Kenti” gibi ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Anamur Otogarı kapılarını doğal güzellikleri, antik mirasları, tatil alanları ile dikkat çeken Mersin ilinin en güzel ilçelerinden birine açar. Bu nedenle ziyaretçi sayısı özellikle yılın belirli dönemlerinde oldukça fazladır. Anamur Mersin’in merkezine en uzak ilçesidir. Mersin’e 230 km, Silifke’ye 132 ve Antalya’ya 260 km uzaklıkta yer alan Anamur, bölge içerisinde karayolu ulaşımı açısından önemli bir geçiş noktası konumundadır. Anamur Otogarı oldukça küçük bir yapıda olup, otobüs bekleme alanları, peronlar, yazıhaneler, yeme - içme mekanları, kullanıcı ihtiyaç alanları, hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşmaktadır. Çevresini kuşatan şehirlere karayolu üzerinden ulaşım sağlanması için kullanılan Anamur Otogarının ziyaretçi sayısı çoğunluğu yerli olmak ile birlikte özellikle bahar ve yaz aylarında bir hayli artış gösterir. Anamur Otogarı içerisinde yerel çapta küçük bir alanda faaliyet gösteren otobüs firmaları olmak ile birlikte Türkiye’nin ulaşım sektöründe öncü olmuş ve markalaşmış ulusal otobüs firmalarından bazılarını da görebilirsiniz. Anamur Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Zafer Turizm, Köksallar, Ünal Turizm, Güney Akdeniz Seyahat, Çayırağası, Star Batman” gibi otobüs firmaları bulunmaktadır.

Anamur Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Anamur Otogarı Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ve çevre ilçelerden hareket eden minübüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca firmaların servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Güzelyurt Mahallesi, 1401. Sk. No:8, 33650 Anamur/Mersin

(324) 814 2019

En Popüler Anamur Otobüs Firmaları

Anamur bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Anamur otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Güney Akdeniz Seyahat15
Özkaymak Turizm9
Mardin Seyahat4
Öz Elazığlılar4
Ben Turizm4

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr