Yolcu Sayısı
1

Çeşme Otogarı

Çeşme Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (232) 712 64 99

Adres: Musalla Mahallesi, 2122. Sk. No:94, 35930 Çeşme/İzmir

Çeşme Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Çeşme Otogarı Hakkında

Çeşme Otogarı, Türkiye’nin İzmir iline bağlı ve mavi bayraklı plajları ile Ege Bölgesi’nin en güzel ilçelerinden biri olan Çeşme’ye giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Çeşme Otogarı kapılarını ziyaretçilerine açarak İzmir’in bu güzel ilçesine yalnızca yerli turistlerin değil aynı zamanda çok sayıda yabancı turistin de giriş yapabilmesine olanak tanır. Aynı zamanda böylesine yoğun bir turizm bölgesinin karayolu ulaşımında kilit rol oynayan Çeşme Otogarı, çevre iller ve ilçeler arasında bir geçiş noktası konumunda yer almaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Çeşme otobüs bileti satın alarak Çeşme Otogarına giriş yaptığınızda, “Çeşme Kalesi, Altınkum Plajı, Erythrai Antik Kenti, Ilıca Plajı, Aya Yorgi Koyu, Dalyan, Ilıcalar, Delikli Koy, Germiyan Köyü, Eşek Adası, Çeşme Çarşısı, Kervansaray” gibi ilçenin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.

Çeşme Otogarı, başlangıçta yalnızca otobüs firmalarının Çeşme’de bulunan yazıhanelerin önünden yolcu aldığı bir alandan ibaretti. Ancak zaman içerisinde doğal ve kültürel bakımdan eşsiz bu ilçenin güzelliklerinin keşfedilmesi ile birlikte doğal olarak yolcu sayısı da bir hayli artış gösterdi. Bunun neticesinde bir kurul oluşturularak 1980’li yıllarda Çeşme Otogarı’nın yapımına karar verdil. Seksenli yıllarda hizmete açılan otogar zaman içerisinde yapılan yapılandırmalarla birlikte çeşitli yenilikler almış olsa da bugün hala tam kapasite olarak hizmet sunmaya devam etmektedir. İzmir üzerinden yolcu indiren otobüs firmaları daha sonrasında rotalarını takip ederek Çeşme Otogarı üzerinden hareketlerini sürdürürler. Çeşme Otogarı içerisinde ilçeyi İzmir’e ve diğer çevre illere bağlayan karayolu ulaşımı üzerinden farklı noktalara seferler düzenleyen yerel ve ulusal çapta otobüs firmalarını görmek mümkündür. Çeşme Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına seferler düzenleyen firmalar arasında, “Kamil Koç, Metro Turizm, Pamukkale,Ulusoy, Varan, Çeşme Seyahat, Anadolu Ulaşım” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Çeşme Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Çeşme Otogarına ulaşım sağlamak için İzmir içerisinde ve çevre ilçelerden hareket eden otobüs ve minübüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmalarının servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Musalla Mahallesi, 2122. Sk. No:94, 35930 Çeşme/İzmir

(0232) 712 6499

En Popüler Çeşme Otobüs Firmaları

Çeşme bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Çeşme otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm4
Metro Turizm2
Varan Turizm2
Kale Seyahat2
Tokat Seyahat1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr