Yolcu Sayısı
1

Harem Otogarı

Harem Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (216) 333 37 63

Adres: Selimiye Mah. Üsküdar Harem Yolu Üsküdar/ İstanbul

Harem Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Harem Otogarı Hakkında

İstanbul Harem Otogarı, Türkiye’nin en büyük şehri olan ve coğrafi konumu itibari ile Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan İstanbul şehrinin Asya Yakasına giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. İstanbul, gerek nüfusu gerekse de nüfusu ile Türkiye’nin gerçek anlamda metropol olarak değerlendirilebilecek şehridir. Bu nedenle ülkenin en yoğun trafik bölgesidir ve burası üzerinden hareket eden otobüs firmaları ülkenin dört bir yanına seferler düzenlemektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından İstanbul (Anadolu Yakası) otobüs bileti satın alarak Harem Otogarına giriş yaptığınızda, “Ayasofya Müzesi, Galata Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Sultanahmet Cami, Süleymaniye Cami, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Kariye Müzesi, Kalanderhane Cami, Emirgan Parkı, Sakıp Sabancı Müzesi” gibi şehrin gezilmesi gereken onlarca noktasını görebilirsiniz.

İstanbul, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana gelişimini sürekli olarak sürdürmüş bir şehir, bu nedenle ülkemizin şehirlerarası trafiği en yoğun olan şehirdir. Başlangıçta, İstanbul’un Asya Yakasına giriş yapan otobüslerin Kadıköy - Üsküdar hattı üzerinde sürekli olarak karmaşa yaşatmasından sonra 1970 yılında İstanbul Harem Otogarı hizmete açılmıştır. Bu tarihten itibaren 1990’lı yıllara kadar İstanbul Anadolu Yakasının en önemli ulaşım merkezi Harem Otogarı olmuştur. Ancak şehrin durmak bilmeyen gelişimi neticesinde giderek artan talebi karşılamak adına firmalar Anadolu Yakası’nın farklı noktalarına kendi terminalleri açması ile birlikte Harem Otogarının önemi bir parça azalmıştır. Harem Otogarı içerisinde Türkiye’nin neredeyse bütün şehirlerine seferler bulunabilir. Bununla birlikte yakın tarihte İstanbul Ataşehir bölgesine açılan yeni terminal Harem Otogarının yükünün büyük bir kısmının ortadan kalkmasına neden olmuştur. Ataşehir bölgesine açılan otogar ile birlikte şehirde Harem Otogarı etrafında oluşan yoğun trafiğinde kaldırılması planlanmaktadır.

Harem Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Harem Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına seferler düzenleyen firmalar arasında, “Ulusoy Turizm, Metro Turizm, İsmail Ayaz, Esadaş Turizm, CSR Seyahat, Kent Turizm, Varan Turizm, Seç Turizm, Ali Osman Ulusoy, Lüks Mersin, Has Turizm, Lider Adana, Villa Seyahat, Öz Diyarbakır, Süha Turizm, Şanlıurfa Astor, Vangölü Turizm, Ben Turizm, Huzur Turizm, Yeni Aksaray” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Harem Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

İstanbul’un son derece gelişmiş bir ulaşım yapısı olduğundan Harem Otogarına şehir içerisinden pek çok alternatif yol kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Feribot ve Vapur İskelesi Harem Otogarına son derece yakın bir konumda yer alır. Bununla birlikte pek çok farklı minibüs ve otobüs güzergahını da kullanabilirsiniz. Marmaray hattını kullanarak da Harem Otogarına ulaşım sağlamak mümkündür.

Selimiye Mah. Üsküdar Harem Yolu Üsküdar/ İstanbul

(216) 333 3763

En Popüler Harem Otobüs Firmaları

Harem bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Harem otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Sakarya Vib Turizm 37
Lüks Niksar Turizm5
Ben Turizm5
Erbaa Seyahat4
Lüks Adana Seyahat4

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr