Yolcu Sayısı
1

Terme Otogarı

Terme Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Terme Otogarı Hakkında


Terme Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Samsun iline bağlı Terme ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Samsun - Terme otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Karadeniz Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Karadeniz turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Samsun - Terme ilçesinin ve dolayısı ile Terme Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Terme Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Terme ilçesinde Karadeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Terme ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Terme Otogarı üzerinden Terme ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Samsun - Terme otobüs bileti satın alarak Terme Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Kabaceviz Şelaleleri, Akalan Şelaleleri, Hamamayağı Kaplıcası, Tekkeköy Mağaraları, Ladik Gölü, Geyikkoşan Sahili, Amisos Tepesi, Bandırma Vapuru, Samsun Arkeoloji Müzesi, İlk Adım Anıtı ” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Karadeniz Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Terme Otogarı, Karadeniz Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Terme Otogarı içerisinde daha çok Karadeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Terme Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Terme Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Terme Otogarı Adresi : 55600 Terme/Samsun

En Popüler Terme Otobüs Firmaları

Terme bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Terme otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Ordu Birlik Seyahat9
Özay Turizm8
Ünye Birlik Seyahat 8
Fatsa Birlik Seyahat6
Ali Osman Ulusoy6

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr