Yolcu Sayısı
1

Kastamonu Otogarı

Kastamonu Otogarı

Kastamonu Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (366) 215 45 55

Adres: Kuzeykent Mahallesi, Özen Sitesi, 2 A, 37150 Merkez/ Kastamonu

Kastamonu Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Kastamonu Otogarı Hakkında

Kastamonu Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinde yer alan ve İsfandiyar Dağları, Ilgaz Dağları gibi ülkenin önemli yükseltilerine bünyesinde yer veren Kastamonu iline giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Kastamonu bağlı bulunduğu coğrafi bölge itibari ile Sinop, Çorum, Çankırı, Bartın, Karabük illerine komşuluk içerisinde bulunur ve bu nedenle Karadeniz Bölgesinin karayolu ulaşımı adına önemli geçiş noktalarından bir tanesidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Kastamonu otobüs bileti alarak Kastamonu otogarına geriş yaptığınızda, “Ilıca Şelalesi, İsmail Bey Külliyesi, Nasrullah Cami, Kerempe Feneri, Lava Paşa Konağı Etnografya Müzesi, Kastamonu Arkeolioji Müzesi, Zımbıllı Tepe Höyüğü, İnebolu Geriş Tepesi, Valla Kanyonu, Horma Kanyonu” gibi şehrin gezilmesi gereken noktaları görebilirsiniz.

Karadeniz’in önemli şehirlerinden biri olan Kastamonu da şehrin otogarı ilk olarak 1965 gibi erken bir tarihte hizmete sunulmuştur. Ancak zaman içerisinde yapılan bu ilk otogar Karadeniz’in özellikle 90’lı yıllardan sonra hızla artan yolcu trafiğini karşılamakta yetersiz kalmış ve bunun üzerine yeni Kastamonu Otogarı 2003 yılı içerisinde hizmete açılmıştır. Şehir merkezinden uzak bir alana bir bölgede oldukça geniş bir alan üzerine kurulan yeni Kastamonu Otogarı, otobüs trafiğini hafiflettiği gibi şehir içi trafiğini de rahata kavuşturmuştur. Yeni Kastamonu Otogarı içerisinde çoğunlukla yerel firmaları bulunmasının yanında ulusal çapta hizmet sağlayan otobüs firmalarını da bulabilirsiniz. Kastamonu Otogarı geniş bir alan üzerine otobüs park alanları, kafeler, restoranlar şeklinde tasarlanmıştır.

Kastamonu Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Kastamonu Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Kastamonu Güven Turizm, Tokat Yıldızı, Ulusoy Turizm, Ali Osman Ulusoy, Süha Turizm, Kastamonu Özlem Seyahat, Has Turizm, Nilüfer Turizm, Çorum Kargı Turizm, Sinop Birlik, Efetur, Varan Turizm, Villa Seyahat, Bafra Seyahat” gibi otobüs firmaları yer alıyor.

Kastamonu Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Kastamonu şehrinin en işlek caddelerinden 57. Alay Caddesi üzerinde yer alan Kastamonu Otogarına kolaylıkla kendi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden ve çevre ilçelerden hareket eden toplu taşıma araçlarını ya da otobüs firmalarının servis imkanlarını kullanabilirsiniz.

Kuzeykent Mahallesi, Özen Sitesi, 2 A, 37150 Merkez/ Kastamonu

(366) 215 4555

En Popüler Kastamonu Otobüs Firmaları

Kastamonu bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Kastamonu otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Metro Turizm10
Efe Tur8
Çağdaş Güven Turizm7
Ali Osman Ulusoy7
Karabük Doğuş4

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr