Yolcu Sayısı
1

Kastamonu otobüs bileti

Kastamonu Otobüs Bileti

En popüler Kastamonu otobüs rotaları

Kastamonu otobüs bileti fiyatları, Kastamonu otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kastamonu otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Kastamonu449 TL19
KarabükKastamonu250 TL14
AraçKastamonu15 TL12
SafranboluKastamonu250 TL12
BayrampaşaKastamonu750 TL11

Kastamonu otogarı

  • Kastamonu(366) 215 45 55

Kastamonu otobüs biletleri

Batı Karadeniz’in yer alan Kastamonu yılın her dönemi farklı bir amaçla ziyaret edilebilecek zenginliğe sahiptir. Kış tatili, doğal ve tarihi güzellikleri görmek için bahar ve yaz tatili, çeşitli festivallere katılım, memleket ziyareti ve daha pek çok nedenden ziyaret edebilirsiniz… Sebebiniz ne olursa olsun Kastamonu’ya gitmenin en kolay yolu Kastamonu otobüs seferleri ile sağlanır. (Kastamonu’da havalimanı da vardır ancak haftanın belirli günleri uçuş gerçekleşir.)

Kastamonu Ulaşım

Özellikle 2016 yılında Ilgaz Dağ Yolu’na açılan tünel ile 35 dakikalık dağ yolunun 8 dakikaya kadar inmesiyle daha kolay hale gelen karayolu ulaşımıyla Kastamonu, İstanbul’dan yaklaşık 8,5 saat sürmektedir. Ankara’dan Kastamonu otogarı ise yaklaşık 4,5 saat sürmektedir.

Kastamonu Otobüs Bileti Fiyatları

Ülkemizin her bölgesinden Kastamonu otobüs bileti bulmak mümkündür. Çoğu ilimizden direkt seferin bulunduğu Kastamonu’ya pek çok otobüs firması sefer düzenlemektedir. Metro Turizm, Ulusoy Turizm ve Varan Turizm Kastamonu otobüs firmaları arasında yer almaktadır.

Online Kastamonu Otobüs Bileti

Kastamonu’ya gideceğiniz zaman biletinizi almadan evvel NeredenNereye.com’u ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Eskiden olduğu gibi otobüs firmalarının irtibat bürolarına gitmek yerine neredeyse tüm otobüs firmalarına tek tıkla ulaşmanızı sağlayan NeredenNereye.com ile dilediğiniz tarihe, istediğiniz otobüs firmasından hızlı ve güvenli bir şekilde bilet alabilirsiniz. Ucuz Kastamonu otobüs bileti almanız için hizmet veren NeredenNereye.com üzerinden kente yolcu taşıyan otobüs firmaları arasında Kastamonu otobüs bileti fiyatları için karşılaştırma yapabilir ve sonrasında size uygun Kastamonu ucuz otobüs bileti için satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Dahası, herhangi bir sebepten dolayı biletinizi iptal etmek istediğinizde tek tıkla kolayca iade işlemini sağlayabilirsiniz. Üstelik hiçbir kesinti olmadan, bilet ücretinin tamamını iade alabilirsiniz.

Kastamonu Gezi Rehberi

Kastamonu, Karadeniz’in batısında yer alır. Sinop, Bartın, Çankırı ve Çorum ile komşudur. Yılın her dönemi için farklı bir etkinlik yapabilme imkanının bulunduğu Kastamonu’ya; kış aylarında kış tatili yapmak için, yaz aylarında sahil ve deniz tatili yapmak ya da festivallere katılmak için, bahar aylarında anma törenlerine katılmak için gelebilirsiniz. Kastamonu yapılacak aktiviteler bakımından da görülecek doğal ve tarihi güzellikler bakımından da oldukça zengindir.

Kastamonu Gezilecek Yerler

Safranbolu’nun meşhur beyaz badanalı evleri Kastamonu’da da bulunur. Özellikle şehir merkezi, Taşköprü ve İnebolu’da yer alan konaklar eski Türk sivil mimarisinin en güzel örneklerindendir. Yüksek tavanlı, bol pencereli ve bol odalı olan Kastamonu konaklarının birçoğu bugün otel olarak işletilmektedir. Kastamonu’ya gittiğinizde bu konak otellerden birinde kalmanızı ve orada yatan tarihi hissetmenizi tavsiye ederiz.

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından “Türkiye’nin dünyaya armağanı” olarak addedilen Küre Dağları oldukça geniş bir alana yayılmaktadır. Zengin bitki örtüsü ile görenleri kendine hayran bırakan bu milli park içerisinde başka güzellikler de barındırır. Dünyanın en derin ikinci kanyonu olan Valla Kanyonu bunlardan biridir. 10 kilometre uzunluğunda olan kanyonda 1200 metreyi bulan kayalık uçurumlar bulunur. Teknik bakımdan zor bir alan olduğu için deneyimsiz ziyaretçilerin bu kanyondan geçmesi tavsiye edilmez. Dünyanın en büyük mağarası olan Ilgarini Mağarası da milli park içindedir. Mağara içerisinde yapılan araştırmalar sonucu Roma Dönemi ve Bizans Dönemi’ne ait izlere rastlanmıştır.

Ülkemizin önde gelen kış sporları merkezinden biri olan Ilgaz Dağları Milli Parkı Çankırı ve Kastamonu için ortak bölgedir. Oldukça geniş bir alanı kaplayan Ilgaz Dağları fauna ve flora bakımından zengindir. İki adet pisti ile kış sporu sevenlerin uğrak noktalarındandır. Milli park içinde konaklama yapabileceğiniz tesisler yer alır. Kış ayları dışında da ziyaret edebileceğiniz Ilgaz Dağları Milli Parkı ilkbahar ve sonbahar aylarında da keyifli olur. Doğa yürüyüşleri için bu vakitleri tercih edebilirsiniz…

Karadeniz’in Antalya’sı olan Cide, Kastamonu’nun en gözde ilçelerinden biridir. Gideros Koyu ise Cide’nin en popüleridir. Yaz aylarında Karadeniz’de denize girilecek en ideal yer olan Gideros Koyu’nda geçmişte Amazon kadınlarının yaşadığı söylenmektedir. Buram buram huzur kokan bir liman olan Gideros Koyu doğal güzellikler açısından da zengindir. Ayrıca dileyen misafirler için koy içerisinde konaklama hizmeti sunan tesisler de yer alır.

Kastamonu Mutfağı

Tarih boyu farklı farklı kültürlerin yerleşkesi olan Kastamonu’nun mutfağı da buna bağlı

olarak çeşitlilik göstermiştir. Karadeniz şehri olmasına rağmen balığın pek az yer aldığı Kastamonu mutfağında daha çok etli lezzetler ön plana çıkmaktadır. Etli ekmek, tirit, Ecevit çorbası, banduma, pastırmalı ekmek, halukça ve manca tatlısı Kastamonu’ya gidince tatmanızı tavsiye edeceğimiz lezzetler arasındadır.

Kastamonu Hatırası

Kastamonu seyahatinizden geriye yanınıza bir anı kalsın isterseniz seçenekler arasında kafanız biraz karışabilir. Çünkü Kastamonu yöresel lezzetler ve hediyelikler açısından oldukça zengin olan bir yerdir. Yine de işinizi biraz kolaylaştırmaya çalışalım…

Kastamonu deyince akla gelen ilk sembol eşyası, sarı yazmadır. Özellikle Cide’de meşhur olan sarı yazma olmadan Kastamonu’da düğün, kına, bayram olmaz desek yeridir. Kenarları pullu olan sarı yazmayı sevdiklerinize hediye etmek için de iyi bir seçenek olarak düşünebilirsiniz. Bunun dışında daha çok süs eşyası tarzı şeyler isterseniz, Kastamonu’nun sembollerinden olan Kastamonu konakları şeklinde anahtarlıklar, magnetler satın alabilirsiniz.

Ayrıca köçekleri ile ünlü bir kent olan Kastamonu’dan şimşir kaşık almak da hiç fena bir fikir olmayacaktır. Bunun dışında ise; el işi bez bebekler, ahşap sandık ve takı kutuları ya da yazmalar için iğne oyaları alabilirsiniz.

Daha çok lezzet odaklı bir şeyler düşünürseniz ise; çekme helvayı tek geçeriz! Bunun dışında Taşköprü deyince akıllara gelen sarımsak ve Tosya deyince kendini hatırlatan pirinç de Kastamonu’dan alabilecekleriniz arasındadır.

Kastamonu Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr