Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
40 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al
40 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al

Ankara Kastamonu Otobüs Bileti

Ankara Kastamonu Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 245 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Kastamonu arası giden otobüs firmaları ortalama 169 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Kastamonu Özlem (Şerif Sezer Tozar) firmasıdır.

Ankara Kastamonu bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Kastamonu bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ankara Kastamonu otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ankara Kastamonu Otobüs Biletleri

Ankara Kastomunu otobüs bileti mi aradınız? Ankara Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Abana Yüzölçümü 33 km2 olun Abana ilçesi doğuda Çatalzeytin ile güney ve batıda Bozkurt ilçeleri, kuzeyde ise Karadeniz’le çevrilidir. Küre Dağlan’nın eteklerinde yer alan ilçe topraklarının kuzey kesiminde dar bir kıyı şeridi uzanır.

Kuzey Anadolu'daki eski yerleşim yerlerinden biri olduğu bilinmekle birlikte, Abana’nın yerel tarihine ilişkin fazla bilgi yoktur. Osmanlı döneminde Kastamonu vilayetine bağlı bir kadılıktı. Şemseddin Sami, Kamusu’l Âlâm’m 1889’da yayımlanan birinci cildinde Abana’mn Sinop'un İstefan (Ayancık) kazasma bağlı bir nahiye olduğunu, 1896’da yayımlanan beşinci cildinde ise İnebolu’ya bağlı bir nahiye olduğunu yazar. Abana 1945'te ilçe merkezi yapıldı; 1953’te ilçe merkezi Bozkurt’a taşındı. 1968’deki bir düzenlemeyle Abana ve Bozkurt ayrı birer ilçe merkezi oldu. Abana’da belediye örgütü 1958'de kuruldu.

İlçe ekonomisi tahıl üretimi, meyvecilik, hayvancılık ve balıkçılığa dayanır. 1970’lerin sonunda kasabada Abana Elektromekanik Sanayi ve Ticaret A.Ş. kuruldu. Kastamonu’nun önemli sanayi kuruluşlarından biri olan fabrika sermaye yetersizliği nedeniyle üretimine bir süre ara verdi. Üç fazlı elektrik motoru üreten fabrika 1999’da Yücehan Elektrik Motorları Sanayi ve Ticaret A.Ş. adıyla yeniden çahşmaya başladı. Aynı zamanda doğal plajlarıyla ünlü bir sayfiye olan kasabada yazın canlı bir iç turizm etkinliği görülür.

Ağlı, Kuzeyde Küre, doğuda Şeydiler, güneyde Daday, batıda da Azdavay ilçeleriyle çevrilidir. Eskiden Azdavay ilçesine bağlı yedi, Daday ilçesine bağlı üç. Küre ilçesine bağlı beş köy 1990’da yapılan bir düzenlemeyle Ağlı kasabası merkez olmak üzere bir araya getirilerek ilçe yapıldı. Ağlı Belediyesi 1918’de kurulmuştur. 

Cumhuriyet tarihinde önemli bir yeri olan başkent Ankara'dan Kastamonu'ya otobüsle keyifli bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Ankara-Kastamonu arasındaki otobüs yolculuğunuzda iki şehir arasındaki kasabalar ve köylerden oluşan manzaraları ve akarsuların bereketi ile yol boyu devam eden tarlaların oluşturduğu adeta grafiksel şekiller ile hayallere dalabilirsiniz.
Ankara'dan Kastamonu'ya otobüsle gitmenin en avantajlı yolunu ise ancak NeredenNereye.com ile bulabilirsiniz.  Her gün ve günün farklı saatlerinde Ankara'dan Kastamonu'ya giden otobüsler arasından en ucuz otobüs bileti için filtrelemeyi kolayca yapabilirsiniz. Böylece iki şehir arasındaki otobüs yolculuğu için en ekonomik otobüs biletini online olarak satın alabilirsiniz. Ayrıca, otobüs firmalarının diğer koşulları, hizmet ve ikramları hakkında da bilgi alabilirsiniz.  Kastamonu'da güzel zaman geçirmenizi dileriz.
Ankara Kastamonu otobüs bileti mi aradınız? Ankara Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Kastamonu otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Kastamonu Güven Turizm 40 TL
Kastamonu Özlem Seyahat 40 TL
Metro Turizm 40 TL
Kastamonu Özlem (Şerif Sezer Tozar) 40 TL
Has Turizm A.Ş. 50 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Kastamonu Hakkında
Nüfus:
207,045
Yüzölçümü:
13.157,98 km²
Plaka:
37
Telefon kodu:
(366)
Otogar:
Kastamonu Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.