Yolcu Sayısı
1

Adana Kastamonu Otobüs Bileti

Adana Kastamonu Otobüs Seferleri

Otobüs FirmalarıBilet Fiyatları
Has Karayolu Turizm
700 TLBilet Al
Star Diyarbakır
700 TLBilet Al
Metro Turizm
900 TLBilet Al

Adana Kastamonu Arası

 • En Ucuz Sefer700,00 ₺
 • Adana → Kastamonu Arası Kaç Km690 km
 • Adana → Kastamonu Arası Kaç Saat11sa 30dk
 • Günlük Sefer Sayısı1
 • En Çok Sefer Yapan FirmaHas Karayolu Turizm
 • Sefer Yapan Firma Sayısı3

Adana Kastamonu Online Otobüs Bileti
Adana Kastamonu otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Adana Kastamonu güzergahı için arama yapın, Adana - Kastamonu arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Adana ve Kastamonu Şehirlerinde Ulaşım
Adana ve Kastamonu şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Adana Kastamonu seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Kastamonu hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Adana → Kastamonu Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Adana - Kastamonu arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Adana - Kastamonu otobüs bileti fiyatı en ucuz 700,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Has Karayolu Turizm tarafından satılmaktadır.

Adana - Kastamonu arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Adana - Kastamonu arasında günlük ortalama 3 firma 1 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Has Karayolu Turizm, Star Diyarbakır, Metro Turizm.

Adana - Kastamonu arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Adana - Kastamonu arası otobüs yolculuğu ortalama 11sa 30dk sürmektedir.

Adana - Kastamonu arası uzaklık kaç km?
Adana - Kastamonu arası karayolu ile 690 km'dir.

Adana Kastamonu Otobüs Biletleri

 Adana Kastamonu otobüs bileti mi aradınız? Adana Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kastamonu ili dağlık bir yörede yer alır. Ekonomik açıdan az gelişmiş illerden biridir. Yüzölçümü 12.982 km2 olan Kastamonu ili doğuda Sinop, güneydoğuda Çorum, güneyde Çankın, batıda Karabük ve Bartın illeri, kuzeyde de Karadeniz ile çevrilidir.

İlin yüzey şekillerini kuzeyde Karadeniz kıyısına koşut olarak uzanan Küre Dağlan ve güneydeki İlgaz Dağı ile bunların arasındaki dalgalı düzlükler belirler. Kıyının hemen ardında yükselerek doğu-batı doğrultusunda uzanan Küre (İsfendiyar) Dağları kıyı ile iç kesimler arasında iklim ve ekonomik etkinlikler açısından belirgin bir farklılaşma yaratır. Küre Dağları’nın en yüksek noktası Ya- ralıgöz Dağı’nın Türbekaya Tepesi’dir (2.019 m). İlgaz Dağı’nın en yüksek dorukları ise Büyükhacet (2.587 m) ve Küçükhacet (2.546 m) tepeleridir. İlin güney kesimi Kuzey Anadolu Fayı’yla sınırlanır. Bu kesimde zaman zaman oluşan depremler can ve mal kaybına yol açmaktadır. Bunlardan en önemlisi 1943’te meydana gelen Ilgaz-Lâdik depremidir.

İl topraklannın sularıçı toplayan başlıca akarsular Araç, Devrekâni ve Devrez çaylan ile Gökırmak’tır. Araç Çayı il sınırları dışında Filyos Çayı’na katılır. Daday’ın güneybatısındaki Eğriceova Dağı’ndan doğan Gökırmak’a Kastamonu kentinde katılan Karaçomak Deresi üzerinde Karaçomak Barajı vardır. Devrez Çayı ve Gökırmak sularını il sınırları dışında katıldıkları Kızılırmak aracılığıyla Karadeniz’e gönderir. İlin orta kesiminden çıkan Devrekâni Çayı ise Cide’nin batısında Karadeniz’e ulaşır. İlde büyük ve kesintisiz düzlüklere rastlanmaz. En önemli düzlükler Gökırmak Vadisi’ndeki küçük ovalar ile Devrez Çayı vadisindeki Tosya Ovası ve Devrekâni Çayı vadisindeki Devrekâni Ovası’dır. Önemli bir girintiye rastlanmayan il kıyılanımı uzunluğu 135 km’dir. Karadeniz kıyısındaki başlıca çıkıntılar Köpekkaya ve Kerempe burunlarıdır.

Kıyının ardında yükselen Küre Dağlan ilin çeşitli kesimlerinde iklimin farklılaşmasına yol açar. Kıyı kesimi nemli ve ılıman bir iklimin etkisi altında kalırken iç kesimlerde İç Anadolu’nun karasal iklim özellikleri görülür. İç kesimde yer alan il merkezinde yazlar sıcak, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçer. Kentte yerin karla kaplı olduğu süre bir aydan fazladır. Kastamonu kentinde ölçülen en düşük hava sıcaklığı -26,9°C (9 Ocak 1935), en yüksek hava sıcaklığı 38,9°C (18 Temmuz 1962) ve yıllık ortalama sıcaklık 9,7°C’dir. Kıyı kesimi ve dağlık alanlar 1.000 mm’den fazla yağış alırken il merkezinde yıllık ortalama yağış miktarı 461,6 mm’dir. Yaz kuraklığına rastlanmayan il merkezine en çok yağış ilkbaharda düşer.

Adana → Kastamonu En Uygun Otobüs Biletleri

Adana Kastamonu otobüs bileti mi aradınız? Adana Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adana Kastamonu otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler FirmalarFiyat
Has Karayolu Turizm700 TL
Star Diyarbakır700 TL
Metro Turizm900 TL

Adana Hakkında

 • Nüfus2.149.260
 • Yüzölçümü14.046 km2
 • Plaka01
 • Telefon kodu(322)
 • OtogarAdana Otogarı

Kastamonu Hakkında

 • Nüfus207.045
 • Yüzölçümü13.158 km2
 • Plaka37
 • Telefon kodu(366)
 • OtogarKastamonu Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Adana → Kastamonu


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

Adana Kastamonu Otobüs Firmaları


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr