Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Adana Kastamonu Otobüs Bileti

Adana Kastamonu Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 690 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 3dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adana Kastamonu arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.

Adana Kastamonu otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adana Kastamonu güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adana Kastamonu seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Kastamonu hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adana ve Kastamonu şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adana Kastamonu Otobüs Biletleri

 Adana Kastamonu otobüs bileti mi aradınız? Adana Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kastamonu ili dağlık bir yörede yer alır. Ekonomik açıdan az gelişmiş illerden biridir. Yüzölçümü 12.982 km2 olan Kastamonu ili doğuda Sinop, güneydoğuda Çorum, güneyde Çankın, batıda Karabük ve Bartın illeri, kuzeyde de Karadeniz ile çevrilidir.

İlin yüzey şekillerini kuzeyde Karadeniz kıyısına koşut olarak uzanan Küre Dağlan ve güneydeki İlgaz Dağı ile bunların arasındaki dalgalı düzlükler belirler. Kıyının hemen ardında yükselerek doğu-batı doğrultusunda uzanan Küre (İsfendiyar) Dağları kıyı ile iç kesimler arasında iklim ve ekonomik etkinlikler açısından belirgin bir farklılaşma yaratır. Küre Dağları’nın en yüksek noktası Ya- ralıgöz Dağı’nın Türbekaya Tepesi’dir (2.019 m). İlgaz Dağı’nın en yüksek dorukları ise Büyükhacet (2.587 m) ve Küçükhacet (2.546 m) tepeleridir. İlin güney kesimi Kuzey Anadolu Fayı’yla sınırlanır. Bu kesimde zaman zaman oluşan depremler can ve mal kaybına yol açmaktadır. Bunlardan en önemlisi 1943’te meydana gelen Ilgaz-Lâdik depremidir.

İl topraklannın sularıçı toplayan başlıca akarsular Araç, Devrekâni ve Devrez çaylan ile Gökırmak’tır. Araç Çayı il sınırları dışında Filyos Çayı’na katılır. Daday’ın güneybatısındaki Eğriceova Dağı’ndan doğan Gökırmak’a Kastamonu kentinde katılan Karaçomak Deresi üzerinde Karaçomak Barajı vardır. Devrez Çayı ve Gökırmak sularını il sınırları dışında katıldıkları Kızılırmak aracılığıyla Karadeniz’e gönderir. İlin orta kesiminden çıkan Devrekâni Çayı ise Cide’nin batısında Karadeniz’e ulaşır. İlde büyük ve kesintisiz düzlüklere rastlanmaz. En önemli düzlükler Gökırmak Vadisi’ndeki küçük ovalar ile Devrez Çayı vadisindeki Tosya Ovası ve Devrekâni Çayı vadisindeki Devrekâni Ovası’dır. Önemli bir girintiye rastlanmayan il kıyılanımı uzunluğu 135 km’dir. Karadeniz kıyısındaki başlıca çıkıntılar Köpekkaya ve Kerempe burunlarıdır.

Kıyının ardında yükselen Küre Dağlan ilin çeşitli kesimlerinde iklimin farklılaşmasına yol açar. Kıyı kesimi nemli ve ılıman bir iklimin etkisi altında kalırken iç kesimlerde İç Anadolu’nun karasal iklim özellikleri görülür. İç kesimde yer alan il merkezinde yazlar sıcak, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçer. Kentte yerin karla kaplı olduğu süre bir aydan fazladır. Kastamonu kentinde ölçülen en düşük hava sıcaklığı -26,9°C (9 Ocak 1935), en yüksek hava sıcaklığı 38,9°C (18 Temmuz 1962) ve yıllık ortalama sıcaklık 9,7°C’dir. Kıyı kesimi ve dağlık alanlar 1.000 mm’den fazla yağış alırken il merkezinde yıllık ortalama yağış miktarı 461,6 mm’dir. Yaz kuraklığına rastlanmayan il merkezine en çok yağış ilkbaharda düşer.

  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Kastamonu Hakkında
Nüfus:
207,045
Yüzölçümü:
13.157,98 km²
Plaka:
37
Telefon kodu:
(366)
Otogar:
Kastamonu Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.