Yolcu Sayısı
1

Adıyaman Kastamonu Otobüs Bileti

Adıyaman Kastamonu Arası

 • En Ucuz Sefer0,00 ₺
 • Adıyaman → Kastamonu Arası Kaç Km889 km
 • Adıyaman → Kastamonu Arası Kaç Saat
 • Günlük Sefer Sayısı0
 • En Çok Sefer Yapan Firma
 • Sefer Yapan Firma Sayısı0

Adıyaman Kastamonu Online Otobüs Bileti
Adıyaman Kastamonu otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Adıyaman Kastamonu güzergahı için arama yapın, Adıyaman - Kastamonu arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Adıyaman ve Kastamonu Şehirlerinde Ulaşım
Adıyaman ve Kastamonu şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Adıyaman Kastamonu seyahatinize başlamadan önce, Adıyaman ve Kastamonu hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Adıyaman → Kastamonu Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Adıyaman - Kastamonu arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Adıyaman - Kastamonu otobüs bileti fiyatı en ucuz 0,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti tarafından satılmaktadır.

Adıyaman - Kastamonu arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Adıyaman - Kastamonu arasında günlük ortalama 0 firma sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları .

Adıyaman - Kastamonu arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Adıyaman - Kastamonu arası otobüs yolculuğu ortalama 0dk sürmektedir.

Adıyaman - Kastamonu arası uzaklık kaç km?
Adıyaman - Kastamonu arası karayolu ile 889 km'dir.

Adıyaman Kastamonu Otobüs Biletleri

 Adıyaman Kastamonu otobüs bileti mi aradınız? Adıyaman Kastamonu otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Araştırmalar sırasında Gölköy’de ele geçen buluntular Kastamonu ilinde yerleşim tarihinin Orta Paleolitik Çağ’a değin indiğini gösterir. Hitit kaynaklarında Pala ve Tumana adlarıyla anılan yörede MÖ 1700’lerde Kaşkalar yaşıyordu. MÖ 1200’lerde yöreyi ele geçiren Friglerin egemenliğine MÖ 7. yüzyıl başlarında Kimmerler son verdi. Lidya ve Pers yönetimlerinden sonra, 1Ö 3. yüzyıl başlarında Mithradates Paflagonya adıyla anılan yörenin güneyinde Pontus Krallığı’nı kurdu.

MO 91’de Pompeius Paflagonya’yı Roma topraklarına kattı. Roma döneminde Galatya Eyaleti sınırlan içinde olan Paflagonya Bizans döneminde Honorias Pontos ya da Pilaimenes Theması adıyla anıldı. Thema’nm adı 9. yüzyılda Paflagonya olarak değiştirildi ve merkezi Pompeiopolis (Taşköprü) oldu. Yöre 12. yüzyıl boyunca Bizanslılar, Danişmendliler ve Selçuklular arasında el değiştirdi. Daha sonra Çobanoğullannın yönetimine giren yöre 14. yüzyıl başlannda Candaroğullarının eline geçti. 1392’de I. Bayezid (Yıldırım) yöreyi ilk kez Osmanlı topraklanna kattı. Timur Ankara Savaşı’ndan (1402) sonra yöreyi İsfendiyar Bey’e verdi. II. Mehmed (Fatih) 1461’de Candaroğullaı yönetimine son vererek yöreyi Osmanlı Devleti’ne bağladı. 16. ve 17. yüzyıllarda Celali Ayaklanmaları’ndan önemli ölçüde etkilenen yöre 19. yüzyıl sonlannda Kastamonu vilayetinin sınırları içindeydi. Kurtuluş Savaşı sırasında işgale uğramayan vilayet merkezinde Kastamonu Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti ve Kastamonu Müdafaa-i Hukuk Hanımlar Cemiyeti adlı örgütler kuruldu. İnebolu iskelesi üzerinden gelen silah ve mühimmat Ankara’ya ulaştırılıyordu. Cumhuriyetken sonra 23 Ağustos 1925’te Kastamonu’ya giden Mustafa Kemal, ilk kez burada şapkayla halkın karşısına çıktı.

Adıyaman Hakkında

 • Nüfus373.183
 • Yüzölçümü7.606 km2
 • Plaka02
 • Telefon kodu(416)
 • OtogarAdıyaman Otogarı

Kastamonu Hakkında

 • Nüfus207.045
 • Yüzölçümü13.158 km2
 • Plaka37
 • Telefon kodu(366)
 • OtogarKastamonu Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Adıyaman → Kastamonu


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr