Kastamonu Ankara Otobüs Bileti

Kastamonu Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 245 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 4sa 2dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 5 firma sefer düzenlemektedir. Kastamonu Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 96 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Kastamonu Özlem (Şerif Sezer Tozar) firmasıdır.

Kastamonu Ankara bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Kastamonu Ankara bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Kastamonu Ankara otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Kastamonu Ankara Otobüs Biletleri

Kastamonu, Türkiye’nin illerinden biri olup, Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehir coğrafi olarak, Sinop, Çorum, Çankırı, Karabük, Bartın illeri ile komşuluk içerisindedir. Kastamonu tarihi açıdan bakıldığında köklü geçmişi olan bir şehirdir. Bu ile yerleşimin Hititler döneminde başladığı düşünülmektedir. Daha sonrasında ise Büyük İskender, neredeyse tüm Anadolu ile birlikte Kastamonu topraklarını da imparatorluğuna katmıştır. Şehir, aynı zamanda Roma, Bizans ve Osmanlı imparatorluklarını da ev sahipliği yapmıştır. 

Kastamonu topraklarından ılıman Karadeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Yıl içerisinde bol miktarda yağış almaktadır. Bununla birlikte hakim bitki örtüsü ormandır. Ayrıca toprak yapısı bakımından zengin ve çeşitlidir. 

Kastamonu ziyaretçilerinin görmesi gereken noktalar arasında, Kastamonu kalesi ve çevresi, Ilıca Şelalesi, Gideros koyu ilk sıralarda gelmektedir. 

Ankara, Türkiye’nin illerinden biri olup, aynı zamanda başkenttir. Şehir ülkenin en geliş ikinci şehri olma özelliğini elinde bulundurmaktadır. Ankara gelişimini başkent olduktan sonra sanayi alanında aldığı yatırımlar ile tamamlamıştır. Bu şehrin çevresine istihdam sağlamasına ve nüfusunu arttırmasına neden olmuştur. Ekonomisinde en büyük pay sanayinindir. Bunun yanı sıra toprakları büyük çoğunluğu hala tarım için kullanılmaktadır. 

Ankara’nın yükseltisi fazla olduğu için karasal ikliminin bir versiyonu görünmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve sert kar yağışlı olarak geçmektedir. 

Ankara İzmir otobüs bileti alarak en uygun fiyatlarla İzmir'e de gidebilirsiniz. Kastamonu üzerinden zaman kaybetmeden Ankara’ya gitmek için Metro turizm gibi firmaların otobüs biletlerini www.neredennereye.com üzerinden satın alabilirsiniz. 

Kastamonu Ankara otobüs bileti mi aradınız? Kastamonu Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Kastamonu Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Kastamonu Güven Turizm 40 TL
Kastamonu Özlem Seyahat 40 TL
Metro Turizm 40 TL
Kastamonu Özlem (Şerif Sezer Tozar) 40 TL
Has Turizm A.Ş. 50 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Kastamonu Hakkında
Nüfus:
207,045
Yüzölçümü:
13.157,98 km²
Plaka:
37
Telefon kodu:
(366)
Otogar:
Kastamonu Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.