Yolcu Sayısı
1

Koyulhisar Otogarı

Koyulhisar Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Koyulhisar Otogarı Hakkında


Koyulhisar Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sivas iline bağlı Koyulhisar ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Sivas - Koyulhisar otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İç Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. İç Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sivas - Koyulhisar’ın ve dolayısı ile Koyulhisar Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Koyulhisar Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Koyulhisar ilçesinde İç Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Koyulhisar’da yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Koyulhisar Otogarı üzerinden Koyulhisar ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Sivas - Koyulhisar otobüs bileti satın alarak Koyulhisar Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Divriği Ulu Cami, Sızır Şelalesi, Tödürge Gölü, Divriği Kalesi, Çaltı Çayı, Şifaiye Medresesi, Sivas Çifte Minareli Medrese, Hafik Gölü, Eğriçimen Yaylası” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında İç Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Koyulhisar Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Koyulhisar Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Koyulhisar Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Koyulhisar Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Koyulhisar Otogarı Adresi : Camiikebir, 58660 Koyulhisar/Sivas

En Popüler Koyulhisar Otobüs Firmaları

Koyulhisar bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Koyulhisar otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Erzincan Başak Turizm2
VanGölü Turizm2
Barış Turizm2
Tozcan Turizm Seyahat2
Sıla Ardahan Kalesi2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr