Yolcu Sayısı
1

Koyulhisar otobüs bileti

Koyulhisar Otobüs Bileti

En popüler Koyulhisar otobüs rotaları

Koyulhisar otobüs bileti fiyatları, Koyulhisar otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Koyulhisar otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Koyulhisar80 TL17
KocaeliKoyulhisar100 TL14
İstanbulKoyulhisar89 TL12
SakaryaKoyulhisar100 TL8
EsenlerKoyulhisar500 TL7

Koyulhisar otogarı

  • Koyulhisar(346)

Koyulhisar otobüs biletleri

Sivas'ın en gelişmiş ilçelerinden bir tanesi olan Koyulhisar iklimi, coğrafyası ve turizmbakımından oldukça önemli bir yere sahiptir. Eşsiz güzelliklerle dolu olan bu ilçenin arkasında Dumanlı dağı, bitiminde Kelkit ırmağı ve ormanın dinlendiren güzelliklerinin birleşimiyle benzersiz bir konuma sahiptir. Sivas'ın önemli tarihi eserlerine ev sahipliği yapmasıyla büyükönemi taşımaktadır. Karadeniz'e olan yakınlığı sebebiyle kemençe horon kültürüne çok yakın olan bir ilçemizdir. Geçiminin büyük bir bölümünü ormancılık, hayvancılık ve tarımla sağlıyorken sanayi eksikliğinden dolayı göç önemli göçler vermiştir. Koyulhisar Anadolu tarihi açısından önemli bir yere sahiptir. Kökeni ilk çağ uygarlıklarına dayanan Koyulhisar'ın ilk adı kolonyadır. Anadolu'nun Türkler tarafından hâkimiyet altına girdikten sonra türkleşmiştir. Koyulhisar otobüs bileti burada!


Karadeniz'e yakın olan yerlerden biri olan Koyulhisar kültür ve medeniyet bakımından Karadeniz insanına oldukça benzemektedir. İklim şartlarından dolayı yayla kültürüyle çok turist çeken ilçelerimizden biridir. Genellikle sebze türü yemeklere hâkim olan Koyulhisar mutfağının en önemli yemekleri tandırda kül çöreği, kete, lahana musakkası, patates çorbası gibi tadı damağınızdan uzun bir süre gitmeyecek olan bu güzel ve lezzetli yöresel yemekleri denemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Ayrıca madımak bitkisiyle yapılan her yemek Koyulhisar'ın kültürünü ortaya koyar. Sivas'ın gezip görülesi yerlerinden biri olan Koyulhisar da hem kafanızı dinleyebilir hem de dumanlı dağının o eşsiz manzarasıyla yeni yerler keşfetmenin tadını çıkarabilirsiniz. Bizce bu fırsatı kaçırmayın ve hemen Koyulhisar'a bir tur atın.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr