Yolcu Sayısı
1

Kars Otogarı

Kars Otogarı

Kars Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (474) 212 7571

Adres: Atatürk Mah. Ardahan Yolu 36000 Merkez/Kars

Kars Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Kars Otogarı Hakkında

Kars Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan ve aynı zamanda en çok heykel barındıran ili olan Kars’a giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Kars, bağlı bulunduğu coğrafya itibari ülkenin en soğuk illerinden biri olmak ile birlikte tarihteki en eski yerleşim noktalarından da biridir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Kars otobüs bileti alarak, Kars Otogarına geldiğinizde, “Ani Harabeleri, Sarıkamış Kayak Merkezi, Havariler Kilisesi, İnkaya Micingirt Kalesi, Katerina Köşkü, Topçuoğlu Hamamı, Zivin Kalesi, Kars Kalesi, Allahuekber Dağları, Tigram Kilisesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilir, “umaç helvası, hörre, Kars ketesi, hangel, erişte pilavı, haşıl, feselli, hasuda, Kars katmeri ” gibi yöresel lezzetlerini deneyebilirsiniz.

Kars Otogarı, Doğu Anadolu’nun önemli ulaşım merkezlerinden biri olmasına karşın kısa zaman öncesine kadar gerekli ulaşım altyapısı sağlanmadığından bölgenin ulaşım ihtiyacını karşılayacak düzeyde değildi. Kars Otogarı, uzun yıllar ulaşım alanında bölgeye hizmet sağladıktan sonra bakım çalışmalarından sonra kapatılması ve yeni bir otogarın yapılması kararı alınmıştır. Yeni Kars Otogarı trafik ihtiyacına uygun olarak 10 peronlu ve 7 gişeli olarak tasarlanmıştır. Yapılan yeni Kars Otogarı ile birlikte farklı firmaların sefer sayılarını arttıracağı ve farklı seferlerin ortaya çıkması beklense de Kars Otogarı daha çok bölge iller ve çevre ilçeler üzerine sefer düzenlemektedir. Kullanıcı alanları ve otobüs peronları şeklinde düzenlenen yeni Kars Otogarında farklı ulusal çapta hizmet sağlayan otobüs firmalarından çok yerel seferler düzenleyen otobüs firmalarını görebilirsiniz.

Kars Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Kars Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Has Bingöl, Kanberoğlu Turizm, Cesur Bingöl Seyahat, Öz Doğu Kars, Iğdırlı Turizm, Star Diyarbakır, Öz Diyarbakır, Turgut Reis, Vanyolu Seyahat, Lüks Gümüşhane, Metro Turizm, Serhat Iğdır Turizm, Yeşil Artvin, Doğuş Iğdır Turizm” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Kars Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Eski Kars Otogarının yıkılmasının ardından Erzurum - Kars otoyolu üzerine yapılan yeni Kars Otogarı kişisel araçlarla ulaşımı daha uygun hale getirmiştir. Ayrıca şehir içerisinden hareket eden minübüsler ve firmaların servisleri ile Kars Otogarına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Atatürk Mah. Ardahan Yolu 36000 Merkez/Kars

(474) 212 7571

En Popüler Kars Otobüs Firmaları

Kars bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Kars otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Aras Turizm11
Kars Kalesi Turizm6
Serhat Iğdır Turizm6
Bizim Iğdır Turizm5
Metro Turizm4

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr