Yolcu Sayısı
1

Kars otobüs bileti

Kars Otobüs Bileti

En popüler Kars otobüs rotaları

Kars otobüs bileti fiyatları, Kars otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kars otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
HorasanKars100 TL15
AşkaleKars200 TL14
IğdırKars150 TL12
PasinlerKars150 TL10
TercanKars200 TL8

Kars otogarı

  • Kars(474) 212 7571

Kars otobüs biletleri

Kars otobüs bileti mi aradınız? Kars’a giden otobüs firmaları ile en ucuz bileti fiyatları sorgulama işlemini yap ve satın al!

Kars otobüs bileti ile seyahat edilebilen, Doğu Anadolu şehirlerinden bir tanesidir. Batı Anadolu’da yaşayan pek çok kişi için uzak görünen Kars, bugün gelişen teknoloji ve yollar sayesinde çok daha yakın olabilmektedir. Otobüs yolculuklarını sevenler için Kars’a seyahat etmenin hiçbir zorluğu bulunmamaktadır. Bu bakımdan pek çok kişi, Kars otobüs bileti satın alarak yolculuğunu otobüslerle gerçekleştirmeyi düşünmektedir.

Kars’a seyahat etmeyi sevenler öncesini hatırladıklarında yolların şimdi ne kadar düzeldiğini görebilirler. Düzelmiş olan yollarla modern araçlar bir araya geldiği zaman seyahat etmenin hiç de zor olmadığı bilinen bir gerçektir. Bu bakımdan yolculuk için size kalan tek şey bilet satın almaktır.

Kars’a Nasıl Gidilir?

Kars otobüs seferleri, seyahat edecek olan kişiler için oldukça önemli olan seferlerdir. Otobüs firmalarını tanıma, doğru otobüs firmasını tercih etme ve bilet fiyatlarını yakından takip etme gibi durumlar son derece dikkat gerektirmektedir. Özellikle uzun yolculuk yapacak olanlar için bu detaylar önem taşımaktadır.

Kars yolculuğu yalnızca Kars otobüs seferleri ile değil demiryolu ile de yapılabilmektedir. Doğu Ekspresi olarak bilinen ve Kars- Ankara demiryolu olarak tanımlanan güzergâhta istenildiği zaman demiryolu seyahati gerçekleştirilebilmektedir. Bugün çok daha popüler olan Doğu Ekspresi özellikle kış mevsiminde oldukça erken dolmaktadır.

Havalimanı konusunda da alternatifi bulunan Kars’ın yurtiçi ve yurtdışı uçuş seferlerine ev sahipliği bulunmaktadır. Kars Uçak Bileti için bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Kars Otobüs Firmaları

Kars ucuz otobüs bileti bulup seyahat etmek isteyen pek çok kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu noktada seyahat etmeyi düşünen kişilerin ilk önceliği otobüs firmaları olmaktadır. Her firma Kars’a sefer düzenlemediği için yolcular ucuz Kars otobüs bileti ararken diğer yandan doğru firmayı de denk getirmek için çabalamalılar.

Serhat Iğdır Turizm, Kars’a en çok sefer düzenleyen otobüs firması olarak bilinmektedir. Bunun yanında Kanberoğlu, Özlem Batman Seyahat, Öz Diyarbakır, Has Diyarbakır, Doğuş Iğdır Turizm de tercih edilen firmalar arasında kabul edilmektedir. Bunlarla birlikte Turgutreis Turizm, Özlem Bingöl Seyahat, Iğdırlı Turizm, Lüks Gümüşhane Turizm, Nur Ardahan Posof Seyahat firmaları da kullanılan firmalardandır.

Kars Otobüs Bileti Fiyatları

Kars otobüs bileti fiyatlarına göz gezdirdiğiniz zaman karşınıza çıkacak ilk unsur firma sıkıntısıdır. İstanbul’dan, İzmir’den, Ankara’dan dahi doğrudan Kars’a giden otobüs firması bulmak biraz zor olabilmektedir. Bu açıdan aktarmalı gitme seçeneğini de düşünebilirsiniz. İstanbul’dan aktarmalı olarak Kars’a seyahat edecek birinin toplam bilet maliyeti 200 TL civarında olmaktadır. Kars’a en yakın şehre gidip daha sonra geçiş yapmak çoğu zaman kullanılan bir yöntemdir.

Otobüs biletleri yakın şehirlerde ise biraz daha uygun fiyatlı olabilmektedir. Adana’dan Kars’a gidecek biri için biletler 160 TL, Diyarbakır’dan Kars’a gidecek kişi içinse 120 TL civarındadır. Şehre yaklaşılması ve sefer sayısının artması, bilet fiyatlarında düşüş sağlamaktadır.

Kars Şehirlerarası Otobüs Terminali

Kars otobüs bileti fiyatları hesabına uygun olan ve şehri gezinmek isteyen kişiler, doğru firmayı seçtikten sonra Kars’a gelebilmektedirler. Bu noktada iniş yapılan yer şehirlerarası terminaldir. Şehirlerarası otobüs terminali son derece modern ve oldukça bakımlıdır. Seyahat molası vermiş ya da yolculuğu son bulmuş olan kişiler, ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilmektedirler.

Ucuz Kars otobüs bileti ile şehre gelmiş olan kişi bu noktada tuvalet, yemek, beklemek gibi gerekli ihtiyaçlarını güvenli şekilde sağlayabilmektedir. Terminalin otobüs yazıhaneleri, lokantası ve büfeleri ile kaliteli bir hizmet verdiğini söylemek mümkündür.

Kars’ta Gezilecek Yerler

Kars ucuz otobüs bileti ile gezintiye çıkmış pek çok kişinin ziyaret adreslerindendir. Görülmeye değer kültürel birikimi, doğal manzarası fazla olan Kars için 3-4 gün ayırmanız gerekmektedir.

Kars gezintisi dendiği zaman akla ilk olarak Ani Harabeleri gelmektedir. Ani Harabeleri 5. yy’a dayanan ve bu tarihten itibaren pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış miraslardandır. Yüzyıllar boyunca ayakta kalan bu merkez, 40 tane kilisenin yanı sıra şapel ve anıt mezar bulundurmaktadır. Bu bakımdan 1001 kilise şehri olarak anılmaktadır.

Kars’a gelmişken doğal manzaraları izlemek isterseniz Çıldır Gölü son derece idealdir. Özellikle kış mevsiminde donan göl, eşsiz bir görüntü ortaya koymaktadır.

Spor aktivitesi yapmak için Kars’a gelmiş olanlar ise Sarıkamış Kayak Merkezi’ni ziyaret edebilmektedirler. Bunların dışında Kars Kalesi, Kars Müzesi de görülmeye değer adresler arasında bulunmaktadır.

Kars Nesi İle Meşhur?

Kendine özgü dünyası bulunan ve özellikle mutfağı ile ünlü olan Kars, ziyarete gelenleri asla aç göndermez. Şehrin hamur işi ve et yemeklerine olan eğilimi tüm Türkiye tarafından bilinmektedir. Dolayısıyla Kars’a gittiğiniz zaman meşhur olan lezzetlerine muhakkak göz gezdirmeniz önerilmektedir.

Kış sporları ile tanınan Kars özellikle kayak yapmak isteyenlere Sarıkamış Kayak Merkezi’ni sunmaktadır. Merkezin açılışının ardından yalnızca Türkiye’den değil dünyanın birçok ülkesinden misafir ağırladığı dikkatlerden kaçmamaktadır.

Kars’ta Ne Yenir?

Kars mutfağı dendiği zaman akla gelen ilk yemek hıngaldır. Birçok yerde hınkal, hıngel olarak bilinen hamur işi yemek bir nevi mantı türüdür. Kırmızı etli, yoğurtlu şekilde hazırlanıp özel bir şekilde kapatılmaktadır. Kaz dolması da Kars’a özgü yemeklerden bir tanesidir. Kaz dolmasının özel yapılan yerlerde yenmesi özellikle önerilmektedir.

Son derece pratik ancak oldukça lezzetli olan umaç helvası da Kars’a özel tatlılardan bir tanesidir. Restoranların hemen hepsinde umaç helvasını bulabilmek mümkün olmaktadır.

Haşıl, elma dolması, erişte pilavı ve katmer de Kars ile bütünleşmiş olan lezzetler arasında yerini almaktadır.

Kars’a Ne Zaman Gidilir?

Kış sporlarından biri olan kayağı yapmak için Kars’a gidecekseniz doğru zaman kış mevsimidir. Bunun dışında mutfağını tanımak, tarihi yerlerini gezmek için Kars’a gidecekseniz doğru zaman yaz mevsimidir. Yaz başında Kars’a gittiğinizde ne çok sıcak olacak ne de serin olacaktır. Dolayısıyla rahatça gezmek daha da kolaydır.

Kars Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr