Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
147 TL
Bilet Al
150 TL
Bilet Al

Adana Kars Otobüs Bileti

Adana Kars Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 140,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1015 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 17sa 23dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Adana Kars arası giden otobüs firmaları ortalama 2 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Cesur Bingöl firmasıdır.

Adana Kars otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adana Kars güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adana Kars seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Kars hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adana ve Kars şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adana Kars Otobüs Biletleri

 Adana Kars otobüs bileti mi aradınız? Adana Kars otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kars Türkiye’nin en yüksek illerinden biridir. Büyük bölümünün yükseltisi 2.000 m’den fazladır. Yüzölçümü 9.587 km2 olan Kars ili doğuda Ermenistan, güneydoğuda İğdır, güneyde Ağrı, güneybatı ve batıda Erzurum, kuzeyde de Ardahan illeriyle çevrilidir.

İl topraklan yüksek dağlarla kuşatılmış ve genellikle batı-doğu doğrultusunda uzanan akarsularla derin biçimde yarılmış geniş bir plato niteliğindedir. Kuzey kesimini Kısır Dağı’nın güney uzantılan ile Akbaba Dağı (3.026 m) engebelendirir. Doğu kesimi engebelendiren Dumanlı Dağı (2.699 m) ildeki en alçak dağdır. Güney kesimde uzanan Karasu- Aras Dağları’ndan Büyükköse Dağı’yla Aşağıdağ’ın doruğu Âşıkdede Tepesi (3.275 m) ise il sınırlan dışında kalır. Erzurum-Kars Platosu’nun güneyinde Aladağ (3.138 m) ve Yağlıca Dağı (2.961 m) yer alır. Batı kesimi engebelendiren Allahuekber Dağları Erzurum il sınınnda 3.120 m’ye erişir. İl topraklarının orta kesiminde Erzurum-Kars Platosunun doğu kesimi yer alır. Bu dalgalı düzlüklerin yükseltisi 2.000-2.200 m’yi bulduğundan çevredeki dağlar fazla yüksek görülmez. Ova denebilecek düzlüklere yalnızca Kağızman yöresindeki Araş Irmağı vadisinde rastlanır.

İl topraklanndan çıkan sulann büyük bölümü Araş Irmağı aracılığıyla Hazar Denizi’ne gider. Batıdan il topraklanna giren Araş Irmağı Kağızman yöresinde genişleyerek şerit biçiminde düzlükler oluşturur. Araş İğdır iliyle doğal sınır oluşturduktan sonra başlıca kolu olan Arpaçay’la birleşir. İlin Ermenistan’la sınırını çizen Aıpaçay’ın başlıca kolları Kars ve Digor çaylandır. İl doğal göller açısından zengindir. Bunların başlıcaları Aygır, Kuyucuk, Turna ve Deniz gölleridir. Çıldır Gölü’nün doğu kesimindeki küçük bir bölüm il sınırlan içinde kalır. Tek yapay göl ise Arpaçay Baraj Gölü’dür.

Denizlerden uzak ve yüksek olan Kars ili sert bir karasal iklimin etkisi altında kalır. Gün içindeki ve mevsimler arasındaki sıcaklık farkları yüksektir. Kışlar erken başlayıp geç sona erdiği için ilkbahar ve sonbahar mevsimleri hissedilmeyecek kadar kısa sürer. Kışlar soğuk ve karlı, yazlar ıhk ve yağışlı geçer. İl merkezinde ölçülen en düşük hava sıcaklığı -39,6°C (7 Ocak 1954), en yüksek hava sıcaklığı 34,8°C (17 Temmuz 1978) ve yıllık ortalama sıcaklık 4,2°C’dir. Kars’ta ülkenin öbür yörelerinde rastlanmayan bir yağış rejimi etkili olur. Sisli ve donlu geçen kış en az yağış düşen mevsimdir. Il merkezinde donlu günler sayısı bazı yıllar 180’i aşar. Ülkenin büyük bölümünde kıırak geçen yazlar Kars’ta en yağışlı mevsimdir. Kars kentinde yıllık ortalama
yağış miktarı 503 mm’dir.

Adana Kars otobüs bileti mi aradınız? Adana Kars otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adana Kars otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Has Bingol 147 TL
Cesur Bingöl 150 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Kars Hakkında
Nüfus:
129,458
Yüzölçümü:
10.139,09 km²
Plaka:
36
Telefon kodu:
(474)
Otogar:
Kars Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.