Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
600 TL
Bilet Al

Adana Kars Otobüs Bileti

Adana Kars Arası

En Ucuz Sefer
600,00 TL
Adana - Kars Arası Kaç Km
1015 km
Adana - Kars Arası Kaç Saat
17sa 23dk
Günlük Sefer Sayısı
2
En Çok Sefer Yapan Firma
Kars Kalesi
Sefer Yapan Firma Sayısı
1

Adana Kars Online Otobüs Bileti
Adana Kars otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Adana Kars güzergahı için arama yapın, Adana - Kars arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Adana ve Kars Şehirlerinde Ulaşım
Adana ve Kars şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Adana Kars seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Kars hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Adana - Kars Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Adana - Kars arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Adana - Kars otobüs bileti fiyatı en ucuz 600,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Kars Kalesi tarafından satılmaktadır.

Adana - Kars arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Adana - Kars arasında günlük ortalama 1 firma 2 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Kars Kalesi.

Adana - Kars arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Adana - Kars arası otobüs yolculuğu ortalama 17sa 23dk sürmektedir.

Adana - Kars arası uzaklık kaç km?

Adana - Kars arası karayolu ile 1015 km'dir.

Adana Kars Otobüs Biletleri

 Adana Kars otobüs bileti mi aradınız? Adana Kars otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kars Türkiye’nin en yüksek illerinden biridir. Büyük bölümünün yükseltisi 2.000 m’den fazladır. Yüzölçümü 9.587 km2 olan Kars ili doğuda Ermenistan, güneydoğuda İğdır, güneyde Ağrı, güneybatı ve batıda Erzurum, kuzeyde de Ardahan illeriyle çevrilidir.

İl topraklan yüksek dağlarla kuşatılmış ve genellikle batı-doğu doğrultusunda uzanan akarsularla derin biçimde yarılmış geniş bir plato niteliğindedir. Kuzey kesimini Kısır Dağı’nın güney uzantılan ile Akbaba Dağı (3.026 m) engebelendirir. Doğu kesimi engebelendiren Dumanlı Dağı (2.699 m) ildeki en alçak dağdır. Güney kesimde uzanan Karasu- Aras Dağları’ndan Büyükköse Dağı’yla Aşağıdağ’ın doruğu Âşıkdede Tepesi (3.275 m) ise il sınırlan dışında kalır. Erzurum-Kars Platosu’nun güneyinde Aladağ (3.138 m) ve Yağlıca Dağı (2.961 m) yer alır. Batı kesimi engebelendiren Allahuekber Dağları Erzurum il sınınnda 3.120 m’ye erişir. İl topraklarının orta kesiminde Erzurum-Kars Platosunun doğu kesimi yer alır. Bu dalgalı düzlüklerin yükseltisi 2.000-2.200 m’yi bulduğundan çevredeki dağlar fazla yüksek görülmez. Ova denebilecek düzlüklere yalnızca Kağızman yöresindeki Araş Irmağı vadisinde rastlanır.

İl topraklanndan çıkan sulann büyük bölümü Araş Irmağı aracılığıyla Hazar Denizi’ne gider. Batıdan il topraklanna giren Araş Irmağı Kağızman yöresinde genişleyerek şerit biçiminde düzlükler oluşturur. Araş İğdır iliyle doğal sınır oluşturduktan sonra başlıca kolu olan Arpaçay’la birleşir. İlin Ermenistan’la sınırını çizen Aıpaçay’ın başlıca kolları Kars ve Digor çaylandır. İl doğal göller açısından zengindir. Bunların başlıcaları Aygır, Kuyucuk, Turna ve Deniz gölleridir. Çıldır Gölü’nün doğu kesimindeki küçük bir bölüm il sınırlan içinde kalır. Tek yapay göl ise Arpaçay Baraj Gölü’dür.

Denizlerden uzak ve yüksek olan Kars ili sert bir karasal iklimin etkisi altında kalır. Gün içindeki ve mevsimler arasındaki sıcaklık farkları yüksektir. Kışlar erken başlayıp geç sona erdiği için ilkbahar ve sonbahar mevsimleri hissedilmeyecek kadar kısa sürer. Kışlar soğuk ve karlı, yazlar ıhk ve yağışlı geçer. İl merkezinde ölçülen en düşük hava sıcaklığı -39,6°C (7 Ocak 1954), en yüksek hava sıcaklığı 34,8°C (17 Temmuz 1978) ve yıllık ortalama sıcaklık 4,2°C’dir. Kars’ta ülkenin öbür yörelerinde rastlanmayan bir yağış rejimi etkili olur. Sisli ve donlu geçen kış en az yağış düşen mevsimdir. Il merkezinde donlu günler sayısı bazı yıllar 180’i aşar. Ülkenin büyük bölümünde kıırak geçen yazlar Kars’ta en yağışlı mevsimdir. Kars kentinde yıllık ortalama
yağış miktarı 503 mm’dir.

Adana Kars otobüs bileti mi aradınız? Adana Kars otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Adana Kars otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Kars Kalesi 600 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Kars Hakkında
Nüfus:
129,458
Yüzölçümü:
10.139,09 km²
Plaka:
36
Telefon kodu:
(474)
Otogar:
Kars Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.