Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Afyonkarahisar Kars Otobüs Bileti

Afyonkarahisar Kars Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 1336 km'dir.

Afyonkarahisar Kars otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Afyonkarahisar Kars güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Afyonkarahisar Kars seyahatinize başlamadan önce, Afyonkarahisar ve Kars hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Afyonkarahisar ve Kars şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Afyonkarahisar Kars Otobüs Biletleri

 Afyon Kars otobüs bileti mi aradınız? Afyon Kars otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Ani surları, Kars kentinin 25 km doğusunda, Arpaçay vadisinde kalıntıları bulunan Ani de; 977-989 arasında yaptırıldığı biliniyor. Büyük Katedral, Ani de; 989-1001 arasında yaptırılan bina Ermeni mimarlığının en gelişmiş örneklerinden biri sayılıyor.

Ebu'l-Muammeran Camisi, Ani de; minaresi gözetleme kulesi olarak da kullanılan caminin 1195'te yaptırıldığı biliniyor. Evliya Camisi, Kars kentinde; 1579'da yaptırılan 1628'de yıkılan caminin daha sonra onarıldığı biliniyor.

Havariler Kilisesi, Kars kentinde; Bagratlılar tarafından 932-93Tde yaptırılmış; 12 havari adına yaptınlan kilise 1579'da camiye çevrilmiş; Selçuklu kümbetlerini andırdığından Kümbet Camisi olarak adlandırılmış; Ruslar tarafından 1878'de onarılıp gene kiliseye çevrilen yapı bir süre müze olarak kullanılmıştır.

Kars Kalesi, Kars kentinde; Saltuklular tarafından 1152'de yaptınlan, beş kat surla çevrili olan ve birçok kez yıkılıp onarılan yapının iç kalesinde eskiden cephanelik ve asker koğuşlan vardı, aynca 17. yüzyılda birçok ev ve dükkân ile çok sayıda cami ve mescit bulunuyordu.

Kervansaray, Ani kent kalmalarının ortasında; Selçuklu taş işçiliğinin örneklerinden biri olan kervansarayın 12. yüzyıla ait olduğu sanılıyor. Paşa Sarayı, Kars kentinde: savaş sırasında 1828'de yıkılan ve onarılmayan yapının 1579’da yaptırıldığı biliniyor.

Soğuksu orman içi dinlenme yeri, Sarıkamış kentine 4 km uzaklıkta; piknik. Taşköprü, Kars kentinde: 1579 da yaptınlan köprü Kars Çayı üzerinde bulunuyor.

  Afyonkarahisar Hakkında
Nüfus:
396,621
Yüzölçümü:
14.718,63 km²
Plaka:
03
Telefon kodu:
(272)
Otogar:
Afyonkarahisar Otogarı
  Kars Hakkında
Nüfus:
129,458
Yüzölçümü:
10.139,09 km²
Plaka:
36
Telefon kodu:
(474)
Otogar:
Kars Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.