Amasya Kars Otobüs Bileti

Amasya Kars Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 100,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 756 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 10sa 49dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Amasya Kars arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Amasya Kars otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Amasya Kars güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Amasya Kars seyahatinize başlamadan önce, Amasya ve Kars hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Amasya ve Kars şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Amasya Kars Otobüs Biletleri

 Amasya Kars otobüs bileti mi aradınız? Amasya Kars otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Digor, yüzölçümü 1.137 km2 olan Digor ilçesi doğuda Ermenistan, güneyde Iğdır ili ve Kağızman ilçesi, batıda gene Kağızman ilçesi ve Merkez ilçe, kuzeyde gene Merkez ilçeyle çevrilidir.

İlçe topraklan Erzurum-Kars Platosu’nun doğu ucunda ve Ardahan ile İğdır illerinin ayrılmasından sonra geriye kalan Kars ili topraklarının güneydoğu köşesinde yer alır, ilçenin kuzey kesimini doruğu 2.699 m’ye ulaşan Dumanlıdağ engebelendirir. Güney, güneybatı ve batı kesimlerini engebelendiren Yağlıca Dağı'nın doruğu Kağızman ilçe sınınnda 2.961 m’ye erişir. İlçe toprakları doğuda doğal sınır oluşturan Arpaçay ve güneydoğuda sınır çizen Araş Irmağı vadilerine doğru gidildikçe alçalır. İlçenin başhca akarsuyu Arpaçay’ın kollarından biri olan Digor Çayı’chr. İlçede sınırlı bir yer kaplayan düzlükler de bu akarsuların vadi tabanlarında yer ahr.

İlçede temel ekonomik etkinlik tarımdır. En çok buğday ve arpa yetiştirilir. Aynca vadi tabanlarında sulama yapılarak patates, fasulye, mercimek, nohut ve az miktarda meyve üretimi de yapılır. Doğal yapı ve iklim koşullannın bitkisel üretimi sınırlaması bütün yörede olduğu gibi Digor’da da hayvancılığın önem kazanmasına neden olur. Bununla birlikte hayvancılıkta geleneksel yöntemler kullanıldığından hayvansal ürün miktarı azdır. Ekonomik olanakların yetersizliği nedeniyle halkı başka yörelere göç eden ilçe nüfus yitirmektedir.

Digor’un yerleşim tarihine ilişkin ayrıntılı çalışmalar yoktur. Önceleri Tekor ya da Dogor olarak adlandırılmış, 1953’te ilçe yapılmıştır. İlçe merkezinin belediyesi de aynı yıl kurulmuştur. Digor kasabası Digor Çayı vadisinde yer alan, kırsal görünümlü, gelişmemiş bir yerleşimdir.

  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
  Kars Hakkında
Nüfus:
129,458
Yüzölçümü:
10.139,09 km²
Plaka:
36
Telefon kodu:
(474)
Otogar:
Kars Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.