Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
100 TL
Bilet Al

Ardahan Kars Otobüs Bileti

Ardahan Kars Arası

En Ucuz Sefer
100,00 TL
Ardahan - Kars Arası Kaç Km
92 km
Ardahan - Kars Arası Kaç Saat
28dk
Günlük Sefer Sayısı
2
En Çok Sefer Yapan Firma
Cesur Bingöl Seyahat
Sefer Yapan Firma Sayısı
1

Ardahan Kars Online Otobüs Bileti
Ardahan Kars otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Ardahan Kars güzergahı için arama yapın, Ardahan - Kars arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Ardahan ve Kars Şehirlerinde Ulaşım
Ardahan ve Kars şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Ardahan Kars seyahatinize başlamadan önce, Ardahan ve Kars hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Ardahan - Kars Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ardahan - Kars arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?

Ardahan - Kars otobüs bileti fiyatı en ucuz 100,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Cesur Bingöl Seyahat tarafından satılmaktadır.

Ardahan - Kars arası hangi firmalar sefer düzenliyor?

Ardahan - Kars arasında günlük ortalama 1 firma 2 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Cesur Bingöl Seyahat.

Ardahan - Kars arası otobüs ile ne kadar sürüyor?

Ardahan - Kars arası otobüs yolculuğu ortalama 28dk sürmektedir.

Ardahan - Kars arası uzaklık kaç km?

Ardahan - Kars arası karayolu ile 92 km'dir.

Ardahan Kars Otobüs Biletleri

 Ardahan Kars otobüs bileti mi aradınız? Ardahan Kars otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 1.011 km2 olan Selim ilçesi doğuda Merkez ilçe, güneydoğuda Kağızman, güneyde Sankamış ilçeleri, batıda Erzurum, kuzeyde Ardahan illeri, kuzeydoğuda da Susuz ilçesiyle çevrilidir. İlin batı kesiminde, Erzurum-Kars Platosu’nda yer alan ilçe topraklarını batı ve kuzeyde Âllahuekber Dağları, güneyde de Ala dağ’ın kuzey uzantılan engebelendirir. Batıdaki yüksek alanlardan kaynaklanan sulan Kars Çayı toplar. Kars Çayı çevresinde yayılan düzlükler Selim Ovası adıyla anılır.

Ekime elverişli alanların azlığı ve sert karasal iklim nedeniyle tarımsal ekonomi hayvancılığa dayanır. Daha çok sığır yetiştirilen ilçede azımsanmayacak miktarda süt ve süt ürünü elde edilir. Başlıca bitkisel ürünler arpa, buğday ve patatestir. Kars’ı ülkenin batısındaki merkezlere bağlayan önemli kara ve demir yollan ilçe topraklarından geçer.

Selim yöresinin tarihine ilişkin yeterli bilgi yoktur. Yaklaşık 40 yıllık Rus yönetiminin ardından 1918-20 arasında Ermenilerin işgalinde kalan Selim 1957’de ilçe yapıldı. İlçe merkezinin belediyesi de aynı vıl kuruldu. İlçenin orta kesiminde Kars Çayı vadisinde kurulmuş olan Selim kasabası küçük bir yerleşme merkezidir. Erzurum-Kars karayoluyla il merkezine 31 km uzaklıktadır.

Yüzölçümü 645 km2 olan Susuz ilçesi doğuda Arpaçay ilçesi, güneyde Merkez ilçe, güneybatıda Selim ilçesi, batı ve kuzeyde de Ardahan iliyle çevrilidir. Yüksek ve engebeli alanlardan oluşan ilçe topraklan ilin kuzey kesimlerinde yer alır. Batı kesimini Âllahuekber Dağları, kuzey kesimini de Kısır Dağı’nın güney uzantıları engebelendirir. İlçe topraklarının sularını Kars Çayı toplar. Aygır Gölü ilçenin güneybatı kesiminde yer alır.

Ekime elverişli toprakları kısıtlı olan ilçede başlıca gelir kaynağı hayvancılıktır. Çok sayıda sığır ve koyun yetiştirilir. Yazın sürüler sık çayırlarla kaplanan yaylalara çıkarılır. Kışların çok sert ve kar yağışlı geçmesi bitkisel üretimin çeşitlenmesine olanak vermez. Yetiştirilen başlıca bitkisel ürünler buğday, arpa ve patates ile az miktarda fasulye ve nohuttur.

Cılavuzdere yöresinde Alt Paleolitik Çağ’a ait olduğu sanılan buluntulara rastlanmıştır. Çok eski bir yerleşim alanı olan Susuz yöresinin tarihi Kars’la aynıdır. Eskiden Kars ilinin Merkez ilçesine bağlı bir bucak olarak yönetilen Susuz 1959’da ilçe yapıldı, ilçe merkezinin belediyesi de aynı yıl kuruldu.

Eskiden Cılavuz adıyla anılan kasaba küçük bir yerleşmedir. 1940’ta kasaba yakınında kurulan Cılavuz Köy Enstitüsü’nün Kars ilinin kültürel gelişimine önemli katkısı olmuştur. Posof ve Ardahan’ı Kars’a bağlayan karayolu kasabadan geçer. Susuz kasabası bu yolla il merkezi Kars’a 24 km uzaklıktadır.

Ardahan Kars otobüs bileti mi aradınız? Ardahan Kars otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ardahan Kars otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Cesur Bingöl Seyahat 100 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ardahan Hakkında
Nüfus:
36,214
Yüzölçümü:
4.967,63 km²
Plaka:
75
Telefon kodu:
(478)
Otogar:
Ardahan Otogarı
  Kars Hakkında
Nüfus:
129,458
Yüzölçümü:
10.139,09 km²
Plaka:
36
Telefon kodu:
(474)
Otogar:
Kars Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.