Yolcu Sayısı
1

Ardahan otobüs bileti

Ardahan Otobüs Bileti

En popüler Ardahan otobüs rotaları

Ardahan otobüs bileti fiyatları, Ardahan otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Ardahan otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Ardahan600 TL9
AnkaraArdahan550 TL6
ErzurumArdahan300 TL6
DiyarbakırArdahan130 TL4
GaziantepArdahan150 TL4

Ardahan otogarı

  • Ardahan(478) 211 35 68 / 40 16

Ardahan otobüs biletleri

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ardahan, dört tarafı dağlar ile çevrili, yüksekte kalmış bir şehrimizdir. Şehre karayolu ve havayolu ile ulaşım sağlanması mümkündür. Ancak havayolu için Kars Havalimanı’nı kullanmak gerekir. Karayolu ulaşımında ise Ardahan otobüs firmaları yolcularına rahat bir yolculuk sunmaktadır.

Ardahan Ulaşım

Ülkemizin pek çok ilinden düzenlenen Ardahan otobüs seferleri ile kente ulaşım özel araç sahibi olmayanlar için büyük kolaylık sağlamaktadır. Özlem Ardahan Turizm, Esadaş, Star Diyarbakır, Has Bingöl, Cesur Bingöl ve Öz Diyarbakır Ardahan’a otobüs seferi düzenleyen otobüs firmaları arasındadır. İstanbul’dan yaklaşık 16 saat süren Ardahan yolculuğu, Ankara’dan yaklaşık 13 saat, İzmir’den ise yaklaşık 19 saat kadar sürer. Ardahan’a ulaşmak için Karadeniz yolu takip edilerek Artvin’e varılır buradan Ardahan’a ulaşım sağlanır.

Ardahan Otobüs Bileti Fiyatları

Bu uzun bir yolculuk gibi görünse de otobüs seyahatinden keyif alanlar için oldukça renkli manzaraların yer aldığı bir seyahattir. Ve bu seyahate katılmak için geçmiş yıllarda olduğu gibi otogarlara gitmenize ya da yukarıda saymış olduğumuz otobüs firmalarının iletişim bürolarını ziyaret etmenize hiç gerek yok. NeredenNereye.com ile Ardahan otobüs bileti almak çok kolay! Ucuz Ardahan otobüs bileti satın almanın en hızlı ve güvenilir yolu olan web sitemiz ve mobil uygulamamız ile birkaç dakika içerisinde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken; ilk olarak web sitemiz ya da mobil uygulamamız üzerinden ana sayfamızda yer alan arama bölümünde gerekli bilgileri doldurmak olacaktır. Hareket edeceğiniz ili ve varış yeriniz olan Ardahan’ı seçip, ardından seyahati planladığınız tarihi de işaretledikten sonra arama butonuna tıklayabilirsiniz. Bu işlemin ardından karşınıza belirlediğiniz kriterlere uygun olan otobüs seferlerinin yer aldığı bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfada otobüs firmaları arasında Ardahan otobüs bileti fiyatları için karşılaştırma yapma imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca seyahat edeceğiniz otobüsün özelliklerini de görebilirsiniz (Otobüs içerisinde wi-fi olup olmaması ya da tv ekranının yer alıp almaması gibi özellikler) Bu sayfada yapacağınız sefer seçimin ardından sizden istenen kişisel bilgileri de doldurduktan sonra Ardahan ucuz otobüs bileti için satın alma işlemini tamamlamış olursunuz. Biletinizi aldıktan sonra yolculuğunuza son 24 saat kalana kadar biletinizi iptal edebilir ve hiçbir kesinti yapılmadan biletinizin tam ücretini iade alabilirsiniz.

Seyahatinizin sonunda ulaşacağınız yer Ardahan otogarı olacaktır. Ardahan otogarı kent merkezine yalnızca 1 kilometre uzaklıkta bulunur. Buradan kent merkezine ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Otogardan hareket eden minibüsler ile kent merkezine rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ardahan Gezi Rehberi

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ardahan; Erzurum, Kars ve Artvin ile komşudur. 1992 yılına kadar Kars iline bağlı bir ilçe olan Ardahan bu yıldan sonra Kars’tan ayrılarak il konumuna gelmiştir. Yaklaşık 2 bin metre yüksekte bulunan Ardahan’ın etrafı dağlar ile çevrilidir. Dağları, platoları, ovaları ve dorukları ile oldukça zengin bir coğrafi yapısı bulunan Ardahan’da karasal iklim hakimdir. Yüksekliği nedeniyle kış ayları oldukça soğuk ve kar yağışlı geçer. Kenti turizm amacıyla ziyaret edecekler için en uygun dönemler ilkbahar aylarıdır. Buna rağmen kış aylarında da Ardahan oldukça renklidir. Kar yağınca buz tutan Çıldır Gölü üzerinde atlı kızağa binme şansınız olmaktadır.

Ardahan Gezilecek Yerler

3 bin yıllık tarihi geçmişe sahip olan Ardahan ev sahipliği yaptığı medeniyetlerden kalma tarihi eserleri ve çeşitlilik gösteren coğrafi yapıları ile yerli yabancı pek çok turistin ilgisini çekmektedir. Ardahan’da gezip görülecek yerleri saymak gerekirse;

Çıldır Gölü: Kentin Çıldır ilçesinde bulunan ve bulunduğu ilçe ile aynı adı taşıyan bu göl özellikle kış aylarında cazibe noktası haline gelir. Kış aylarında eksi dereceleri bulan hava sıcaklığının etkisiyle donan göl adeta bir kayak pisti haline gelir. Göl üzerinde atlı kızaklar ile gezinti yapma imkanı oluşur. Ayrıca göl çevresinde bulunan balıkçılarda alabalık yemek de oldukça keyiflidir.

Akçakale Ada Şehri Kalıntıları: Çıldır Gölü üzerinde bulunan Akçakale Adası’nda Neolitik zamandan kalma pek çok kalıntıya ulaşılmıştır. Birinci derece sit alanı ilan edilen ve koruma altına alınan bu kalıntılar da Çıldır Gölü’ne gidilmişken görülmesi gerekenler arasında yer alır.

Ardahan Kalesi: Osmanlı Devleti zamanında Kanuni Sultan Süleyman’ın emri üzerine inşa edilen kale 16. Yüzyıldan beri ayaktadır. Şehir merkezinde bulunan kale 745 metre uzunluğa sahiptir. Ayrıca, güvenlik amacıyla inşa edilen bu kalenin çevresinde Milattan Önce 2000’li yıllara kadar uzanan bir tarihi geçmişin kalıntılarına rastlanmıştır.

Şeytan Kalesi, Taşköprü Kitabeleri ve Hamşioğlu Rasim Bey Konağı Ardahan’da görülmesi gereken yerlerdendir.

Ardahan Mutfağı

Ardahan, konumu itibariyle hayvancılığın oldukça gelişmiş olduğu bir ilimizdir. Bu özelliği mutfak kültürüne de yansımıştır. Ardahan mutfağında etli yemek sayısı oldukça fazladır. Tandır kebap, dolma kebap, kaz eti, kesme aşı, kete ve katmer Ardahan’ın en ünlü yemekleri arasında yer alır. Kırmızı etin yanı sıra balık da Ardahan’da tadılması gereken lezzetler arasındadır. Özellikle Çıldır Gölü kıyınsa yer alan balık restoranlarında tereyağlı alabalık yemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Kaz eti ise Ardahan’da yalnızca kış aylarında tüketilmektedir. Çünkü kazlar kışın kar yağdıktan sonra yağlanır ve lezzetlenirler. Bu nedenle kış aylarında tüketilmesi gerekmektedir.

Ardahan Hatırası

Ardahan seyahatinden dönerken sevdiklerinize kente özgü birkaç küçük hediyelik almak isterseniz tercihinizi el işçiliğinin başarılı ürünlerinden olan gümüşlerden yana ya da dokuma halı ve kilimlerden yana kullanabilirsiniz. Ayrıca Japonya’da yapılan el emeği yarışmasında birincilik kazanan Damal bebekleri de yöreye özgü hoş bir hediye seçimi olacaktır. Bunların yanı sıra evinize Ardahan’ın meşhur lezzetlerinden de götürmek isteyebilirsiniz. Kafkas balı ve Ardahan kaşarı şehirden ayrılmadan satın alabilecekleriniz arasındadır.

Ardahan Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr