Sivas Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0346) 226 15 90
Adres: Yenişehir Mahallesi, Kayseri Cd., 58070 Merkez/Sivas
Sivas Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Sivas Otogarı

Sivas Otogarı

Sivas Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan ve ünlü tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Sivas şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Sivas, Anadolu’nun en eski yerleşim noktalarından bir tanesidir. Sivas Otogarı, kapılarını ülkede Konya’dan sonra ikinci büyük şehir olarak tarihi ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerine açar. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Sivas otobüs bileti satın alarak Sivas Otogarına giriş yaptığınızda, “Divriği Ulu Cami, Sızır Şelalesi, Tödürge Gölü, Divriği Kalesi, Çaltı Çayı, Şifaiye Medresesi, Sivas Çifte Minareli Medrese, Hafik Gölü, Eğriçimen Yaylası” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. 

Sivas Otogarı, Anadolu içerisinde don derece önemli bir ulaşım merkezidir. Anadolu’nun en büyük şehirlerinden biri olan Sivas, otogarı aracılığı ile karayolu üzerinden diğer noktalara geçiş. Sivas Otogarı yaklaşık 25 yıl boyunca bu ilin yolcularına son derece iyi şekilde hizmet etmiş olsa da zaman içerisinde artan yolcu sayısı ile birlikte yetersiz kalmaya başlanmış ve bu nedenle 2012 yılında hazırlanan yeni otogar projesi sonucunda 2013 yılında yeni Sivas Otogarı hizmete açılmıştır. Yeni Sivas Otogarı kurulmuş olduğu geniş alan üzerinde son derece açık bir yapıya sahip olduğundan öncelikle eski otogarda ortaya çıkan trafik karmaşasını yok etmiştir. Kullanıcıların eksiksiz şekilde hizmet alması için 2 katlı şekilde oluşturulan yeni Sivas Otogarı, otobüs peronları, 32 adet banko, 18 ofis, 3 toplantı odası, emanetçiler, hediyelik eşya dükkanları ve yeme - içme mekanları olarak tasarlanmıştır. Sivas Otogarı içerisinde yerel çapta hizmet sağlayan otobüs firmalarının yanı sıra ulusal çapta hizmet veren çok sayıda otobüs firmasını da görebilirsiniz. 

Sivas Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor? 

Sivas Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Öz Sivas Seyahat, Tokat Yıldızı, Huzur Turizm, Esadaş Turizm, Metro Turizm, Hedef Turizm, Turay Seyahat, Yeni Sivas Turizm, Yeni Adana Turizm, Vangölü Turizm, Adıyaman Gülaras, Tokat Seyahat, Süha Turizm, Ulusoy Turizm, Aksu Turizm, Iğdırlı Turizm, Lüks Erzincan Seyahat, Öz Elbistan, Has Turizm, Özlem Cizre Nuh” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. 

Sivas Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 

Sivas Otogarına şehrin pek çok noktasından hareket eden toplu taşıma araçları; minübüs ve otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz. 

Sivas Otogarı Adresi : Yenişehir Mahallesi, Kayseri Cd., 58070 Merkez/Sivas 

Sivas Otogarı Telefon Numarası : (346) 226 1590

Sivas otogarı nerede? Sivas otogarına nasıl giderim? İletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Hekimhan Turizm 5
Yeni Sivas Turizm 4
Esadaş 3
Ağrı Ses Turizm 3
Tokat Seyahat 2
- HEMEN SATIN AL ! -