Yolcu Sayısı
1

Uzunköprü Otogarı

Uzunköprü Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (284) 513 10 69

Adres: Muradiye Cami, 22300 Uzunköprü /Edirne

Uzunköprü Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Uzunköprü Otogarı Hakkında

Uzunköprü Otogarı, Türkiye'nin Marmara Bölgesinde yer alan Edirne iline bağlı Uzunköprü ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye'nin herhangi bir noktasından Edirne - Uzunköprü otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuzun sona erdiği Uzunköprü Otogarı içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlamak mümkündür. Uzunköprü ismini Ergene Nehri üzerine kurulu olan ve dünyanın en uzun taş köprüsü olan yapıdan alır. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken ilçe aynı zamanda Türkiye'nin yurt dışına açılan kapılarından biri olarak ziyaretçi sayısını her geçen gün arttırmaya devam etmektedir. Türkiye'nin herhangi bir noktasından Edirne - Uzunköprü otobüs bileti satın alarak otogara giriş yaptığınızda, “Gökçetepe Tabiat Parkı, Edirne Saroz İbrice Limanı, Ergene Köprüsü, Ali Paşa Çarşısı, Lozan Anıtı ve Müzesi, Selimiye Cami, Üç Şerefeli Cami, Muradiye Cami” gibi şehrin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.

Uzunköprü Otogarı, Edirne merkeze 68 km, Keşan’a 44 km, Meriç’e 25 km ve İpsala’ya 42 km mesafede yer almaktadır. Uzunköprü Otogarı bağlı bulunduğu coğrafi bölge içerisinde önemli bir geçiş noktası olmasının yanı sıra Yunanistan'a açılan bir kapı olarak karayolu ulaşımı açısından önemli bir geçiş noktasıdır. Özellikle yılın belirli dönemlerinde yolcu sayısını arttıran Uzunköprü Otogarı oldukça uzun yıllardan bu yana bölgeye hizmet sunmuş olsa da artık yetersiz hale gelmiştir. 2011 yılında bölgenin ziyaretçilerinin ihtiyaçlarının karşılanması adına yeni Uzunköprü Otogarı’nın yapılmasına karar verilmiştir. Yeni Uzunköprü Otogarı toplamda 11 bin metrekare alan üzerine açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları gibi alanlardan oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Uzunköprü Otogarı içerisinde yalnızca bölgede hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. Uzunköprü Otogarı üzerinden Türkiye'nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Ulusoy, Truva, Ece Turizm, Kale Birlik” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.

Uzunköprü Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Otogara ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da çevre ilçelerden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmanızın servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Muradiye Cami, 22300 Uzunköprü /Edirne

(0284) 513 1069

En Popüler Uzunköprü Otobüs Firmaları

Uzunköprü bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Uzunköprü otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Metro Turizm5
Pamukkale Turizm2
Nilüfer Turizm2
Ak Tur Turizm2
Balıkesir Uludağ Vip2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr