Yolcu Sayısı
1

Uzunköprü otobüs bileti

Uzunköprü Otobüs Bileti

En popüler Uzunköprü otobüs rotaları

Uzunköprü otobüs bileti fiyatları, Uzunköprü otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Uzunköprü otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BayrampaşaUzunköprü365 TL8
EsenlerUzunköprü365 TL8
İstanbulUzunköprü365 TL8
AlibeyköyUzunköprü365 TL8
SelimpaşaUzunköprü50 TL7

Uzunköprü otogarı

  • Uzunköprü(284) 513 10 69

Uzunköprü otobüs biletleri

Uzunköprü, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Edirne’nin ilçelerinden bir tanesidir. Marmara Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer alır. Bu ilçe ismini içerisinde barındırdığı aynı zamanda dünyanın en uzun köprüsü olan köprüden almaktadır. Bu ilçe dünya için stratejik bir konumda bulunmaktadır. Türkiye’yi için ülkeyi Avrupa’ya bağlayan noktada bulunmaktadır.

İlçenin tarihine bakıldığında oldukça köklü bir geçmişe sahip olduğu görülecektir. Uzunköprü’nün tarihi Neolitik Çağ’a kadar dayanmaktadır. İlçenin tarihine dair yapılan çalışmalar günümüzde de devam etmektedir. Bir dönem için çalışmalara ara verilmiştir. Belli bir döneme ait kalıntıların ortaya çıkması ilçenin tarihinin ne denli köklü olduğunu ortaya çıkarır niteliktedir. Bu bölgeye yapılan ilk ciddi şehir yerleşimleri ise Trak kabileleri tarafından gerçekleştirilmiştir. İlçe daha sonrasında bünyesi dahilinde farklı medeniyetlere yer vermiştir. Bu medeniyetlerden en bilindik iki tanesi Roma İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu’dur. Osmanlı topraklarına katıldıktan sonra ise bağlı bulunduğu şehir olan Edirne Osmanlı’nın başkenti olmuştur. Bu nedenle bu döneme ait eserlerin ilçe içerisinde görülmesi muhtemeldir. Osmanlı egemenliğine girdikten sonra Türkmenler burada yaşaması için yerleştirilmiştir. Daha sonrasında ise nüfuslarını arttırarak bölgenin Türkleşmesine neden olmuştur.
Coğrafi olarak son derece düzlük bir alan üzerine kurulmuştur. Bağlı bulunduğu il içerisinde beş yüz metreyi aşan bir yükselti bulunmamaktadır. Bu nedenle dağ da yoktur.
Türkiye’nin bu tarihi ve güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüleyen nadide ilçesini ziyaret etmek için neredennereye.com adresi üzerinden Uzunköprü otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr