Uzunköprü Otobüs Bileti

Uzunköprü Otobüs Bileti

Uzunköprü Otobüs Biletleri

 Uzunköprü, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Edirne’nin ilçelerinden bir tanesidir. Marmara Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer alır. Bu ilçe ismini içerisinde barındırdığı aynı zamanda dünyanın en uzun köprüsü olan köprüden almaktadır. Bu ilçe dünya için stratejik bir konumda bulunmaktadır. Türkiye’yi için ülkeyi Avrupa’ya bağlayan noktada bulunmaktadır. 

İlçenin tarihine bakıldığında oldukça köklü bir geçmişe sahip olduğu görülecektir. Uzunköprü’nün tarihi Neolitik Çağ’a kadar dayanmaktadır. İlçenin tarihine dair yapılan çalışmalar günümüzde de devam etmektedir. Bir dönem için çalışmalara ara verilmiştir. Belli bir döneme ait kalıntıların ortaya çıkması ilçenin tarihinin ne denli köklü olduğunu ortaya çıkarır niteliktedir. Bu bölgeye yapılan ilk ciddi şehir yerleşimleri ise Trak kabileleri tarafından gerçekleştirilmiştir. İlçe daha sonrasında bünyesi dahilinde farklı medeniyetlere yer vermiştir. Bu medeniyetlerden en bilindik iki tanesi Roma İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu’dur. Osmanlı topraklarına katıldıktan sonra ise bağlı bulunduğu şehir olan Edirne Osmanlı’nın başkenti olmuştur. Bu nedenle bu döneme ait eserlerin ilçe içerisinde görülmesi muhtemeldir. Osmanlı egemenliğine girdikten sonra Türkmenler burada yaşaması için yerleştirilmiştir. Daha sonrasında ise nüfuslarını arttırarak bölgenin Türkleşmesine neden olmuştur. 
Coğrafi olarak son derece düzlük bir alan üzerine kurulmuştur. Bağlı bulunduğu il içerisinde beş yüz metreyi aşan bir yükselti bulunmamaktadır. Bu nedenle dağ da yoktur. 
Türkiye’nin bu tarihi ve güzellikleri ile ziyaretçilerini büyüleyen nadide ilçesini ziyaret etmek için neredennereye.com adresi üzerinden Uzunköprü otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
Uzunköprü - 5 Günlük Hava Tahmini
12 Ara Perşembe
hafif yağmur
11,9 °C
hafif yağmur
13 Ara Cuma
kapalı
10,9 °C
kapalı
14 Ara Cumartesi
parçalı bulutlu
14,1 °C
parçalı bulutlu
15 Ara Pazar
açık
12,7 °C
açık
16 Ara Pazartesi
açık
11,6 °C
açık