Yolcu Sayısı
1

Yozgat Otogarı

Yozgat Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (354) 212 58 08

Adres: Karatepe Mahallesi, Fuar Cd. No:78, 66100 Merkez/Yozgat, Türkiye

Yozgat Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Yozgat Otogarı Hakkında

Yozgat Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan 14 ilçesi ile ve Anadolu’da bulunan diğer iller gibi farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış geçmişi ile dikkat çeken Yozgat şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Yozgat Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nde ve bu bölge çevresinde konumlanmış olan şehirlerde ulaşımın gerçekleşmesi için tasarlanmış bir karayolu ulaştırma terminalidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Yozgat Otobüs bileti alarak Yozgat Otogarına giriş yaptığınızda, “Yozgat Çamlığı Milli Parkı, Çeşka Kalesi, Yozgat Saat Kulesi, Yozgat Müzesi, Çopanoğlu Camii, Çarşı Hamamı, Karslıoğlu Konağı, Akdağ madeni Ormanları, Behramşah Kalesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Yozgat Otogarı, uzun yıllar boyunca düzgün düzenli bir yapılanma olmadan şehrin ulaşım ihtiyacına yönelik hizmet sunmuştur. Ancak zaman içerisinde karayolu ulaşımının gelişmesi ve bölgedeki yolcu sayısı ile birlikte ihtiyaçlarının da artması sonucunda bu dağınık yapılanma son derece yetersiz kalmıştır. Bu nedenle yakın tarihte yeni Yozgat Otogarının yapılması kararlaştırılmış ve yürütülen yoğun çalışmaların sonucunda Yeni Yozgat Otogarı hizmete sunulmuştur. Yozgat Otogarı, açık ve kapalı alanları, bekleme peronları, yeme - içme noktaları ve hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşmaktadır. Yozgat Otogarı içerisinde yerel çapta hizmet sağlayan otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.

Yozgat Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Yozgat Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Metatur Turizm, Süha Turizm, Yeni Sivas Turizm, Kanberoğlu Turizm, Huzur Turizm, Mis Amasya, Öz Sivas Seyahat, Yeni Adana Turizm, Vangölü Turizm, Esadaş, Öz Doğu Kars, Ulusoy Turizm, Safa Kent Turizm, Şanlıurfa Astor, As Bafra, Dadaş Turizm, Öz Erçiş Seyahat, Lider Adana” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Yozgat Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

2015 yılında hizmete açılan yeni Yozgat Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ve çevre ilçelerden hareket sağlayan minübüsleri kullanmanız gerekiyor. Ayrıca otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Karatepe Mahallesi, Fuar Cd. No:78, 66100 Merkez/Yozgat, Türkiye

(354) 212 5808

En Popüler Yozgat Otobüs Firmaları

Yozgat bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Yozgat otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Ali Osman Ulusoy17
Ağrı Ses Turizm16
Yeni Sivas Turizm7
Sivas Tur7
Metatur Turizm7

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr