Yozgat Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0354) 212 58 08
Adres: Karatepe Mahallesi, Fuar Cd. No:78, 66100 Merkez/Yozgat, Türkiye
Yozgat Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Yozgat Otogarı

Yozgat Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan 14 ilçesi ile ve Anadolu’da bulunan diğer iller gibi farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış geçmişi ile dikkat çeken Yozgat şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Yozgat Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nde ve bu bölge çevresinde konumlanmış olan şehirlerde ulaşımın gerçekleşmesi için tasarlanmış bir karayolu ulaştırma terminalidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Yozgat Otobüs bileti alarak Yozgat Otogarına giriş yaptığınızda, “Yozgat Çamlığı Milli Parkı, Çeşka Kalesi, Yozgat Saat Kulesi, Yozgat Müzesi, Çopanoğlu Camii, Çarşı Hamamı, Karslıoğlu Konağı, Akdağ madeni Ormanları, Behramşah Kalesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. 

Yozgat Otogarı, uzun yıllar boyunca düzgün düzenli bir yapılanma olmadan şehrin ulaşım ihtiyacına yönelik hizmet sunmuştur. Ancak zaman içerisinde karayolu ulaşımının gelişmesi ve bölgedeki yolcu sayısı ile birlikte ihtiyaçlarının da artması sonucunda bu dağınık yapılanma son derece yetersiz kalmıştır. Bu nedenle yakın tarihte yeni Yozgat Otogarının yapılması kararlaştırılmış ve yürütülen yoğun çalışmaların sonucunda Yeni Yozgat Otogarı hizmete sunulmuştur. Yozgat Otogarı, açık ve kapalı alanları, bekleme peronları, yeme - içme noktaları ve hediyelik eşya dükkanları gibi bölümlerden oluşmaktadır. Yozgat Otogarı içerisinde yerel çapta hizmet sağlayan otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. 

Yozgat Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor? 

Yozgat Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Metatur Turizm, Süha Turizm, Yeni Sivas Turizm, Kanberoğlu Turizm, Huzur Turizm, Mis Amasya, Öz Sivas Seyahat, Yeni Adana Turizm, Vangölü Turizm, Esadaş, Öz Doğu Kars, Ulusoy Turizm, Safa Kent Turizm, Şanlıurfa Astor, As Bafra, Dadaş Turizm, Öz Erçiş Seyahat, Lider Adana” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. 

Yozgat Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 

2015 yılında hizmete açılan yeni Yozgat Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ve çevre ilçelerden hareket sağlayan minübüsleri kullanmanız gerekiyor. Ayrıca otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz. 

Yozgat Otogarı Adresi : Karatepe Mahallesi, Fuar Cd. No:78, 66100 Merkez/Yozgat, Türkiye 

Yozgat Otogarı Telefon Numarası : (354) 212 5808

Yozgat otogarı nerede? Yozgat otogarına nasıl giderim? İletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Bizim Iğdır Seyahat 3
Yeni Sivas Turizm 3
Ağrı Ses Turizm 2
Kars Kalesi 1
As Turizm 1
- HEMEN SATIN AL ! -