Yolcu Sayısı
1

Aydın Otogarı

Aydın Otogarı

Aydın Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (256) 212 50 50 / 149

Adres: Kurtuluş Mahallesi, 09020 Aydın Merkez /Aydın

Aydın Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Aydın Otogarı Hakkında

Aydın Otogarı, Türkiye’nin Ege Bölgesinde yer alan Aydın iline karayolu ile ulaşım sağlayabileceğiniz ulaşım merkezidir. Aydın Otogarı ile İzmir, Manisa, Denizli, Muğla gibi illere bağlantı oluşturarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Aydın Otobüs Bileti alarak Aydın Otogarına geldikten sonra “Saplı Ada, Aphrodisias Antik Kenti, Arpaz Beyler Konağı, Kurşunlu Manastırı, Zeus Mağarası, Afrodisias Müzesi, Cihanoğlu Cami, Dilek Yarımadası, Güvercinada Kalesi, Faustina Hamamı” gibi Aydın ilinin gezilecek yerlerini görebilirsiniz.

Aydın, Ege Bölgesi içerisinde bağlantı noktasında bulunan bir şehir ve burada yer alan otogar bölgenin önemli karayolları kesişim noktalarından biri. Daha önce şu an kullanılanın dışında farklı bir otogar ile Aydın ilinde hizmet sağlanıyordu. Ancak zaman içersinde hem bölgenin hem de Aydın ilinin ziyaretçi açısından gelişim göstermesi ve kişi sayısının artması neticesinde yeni ve modern tasarıma sahip bir otogarın gerekliliği görüldü. Şehrin giderek artan ulaşım yükünü hafifletmek adına 1 Mart 2014 itibariyle Aydın – Muğla karayolu üzerine yapılan yeni Aydın Otogarı hizmet vermeye başlamıştır. Aydın Otogarı, toplamda 20 dönüm arazi üzerine planlanmış şekilde inşa edilmiştir. Bu alanda üzerinde 28 bin metrekaresi kapalı otogar olacak şekilde tasarlanan Aydın Otogarı içerisinde, 36 adet bekleme peronu, 21 yazıhane, 14 mağaza, 17 büfe, 154 araçlık minübüs garajı, 65 araçlık park alanı ve bunların hepsinin yanı sıra Aydın Otogarı içerisinde bir de düğün salonu bulunuyor. Aydın ilimiz, Ege Bölgesinde Kuşadası, Söke gibi turistik bölgeleri ile son derece fazla sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor ve yeni yapılan otogarı ile birlikte bu durumun altından kalkıyor. Otogar içerisinde Aydın’ın ilçelerine ulaşım sağlaması açısından çok sayıda servis bulunuyor. Aydın Otogarı yoğun ziyaretçisi bulunan bir ulaşım merkezi olarak ülke genelinde hizmet sağlayan ve aynı zamanda yalnızca yerel olarak çalışan otobüs firmalarına ev sahipliği yapmaktadır. Aydın Otogarı üzerinden, “Denizli Otogarı, İzotaş Otogarı, Muğla Otogarı, Alaşehir Otogarı, Turgutlu Otobüs Terminali, Soma Otogarı, Akhisar Otogarı, Salihli Otogarı” gibi diğer ulaşım merkezlerine geçiş yapabilirsiniz.

Aydın Otogarından Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Yolcu sayısının fazla olduğu Aydın Otogarı üzerinden farklı noktalara sefer düzenleyen firmalar arasında, “Isparta Petrol, Metro Turizm, Adıyaman Gülaras, Didim Seyahat, Güney Akdeniz Seyahat, Süha Turizm, Ulusoy Turizm, Has Turizm, Esadaş Turizm, Seç Turizm, İsmail Ayaz, Nevşehirliler Seyahat, Vangölü Turizm, Ben Turizm, Lider Adana, Sahil Seyahat, Öz Elbistan, Star Batman, Öz Diyarbakır” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. Aydın Otogarı üzerinden sefer düzenleyen otobüs firmalarının bilet fiyatları “15 -110 TL” arasında değişiklik göstermektedir.

Aydın Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Aydın Otogarı, Aydın – Muğla Karayolunun 7 kilometre ilerisinde yer alıyor. Aydın Otogarına ulaşım sağlamak için taksileri ve otobüs firmalarının servislerini kullanabilirsiniz. Şehir içinden toplu taşıma ile Aydın Otogarına gitmek için, “403 -275” nolu otobüs hatlarını kullanabilirsiniz.

Aydın Otogarı Adres: Kurtuluş Mahallesi, 09020 Aydın Merkez /Aydın

Aydın Otogarı Telefon Numarası: (256) 212 50 50

En Popüler Aydın Otobüs Firmaları

Aydın bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Aydın otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm72
Balıkesir Uludağ Turizm18
Balıkesir Uludağ Vip18
Aydın Muğla Koop Turizm12
Varan Turizm10

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr