Yolcu Sayısı
1

Denizli Otogarı

Denizli Otogarı

Denizli Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (258) 261 10 88

Adres: Sümer Mahallesi, İzmir Blv. No:32, 20020 Merkez/Denizli

Denizli Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Denizli Otogarı Hakkında

Denizli Otogarı, Türkiye’nin Ege Bölgesinde yer alan Aydın, Manisa, Muğla, Uşak gibi illerimiz ile komşu olan Denizli iline giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Ege ve Akdeniz Bölgeleri arasında bulunan Denizli ilimiz, burada bir geçiş noktası konumunda yer almaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Denizli otobüs bileti alarak, Denizli Otogarına geldiğinizde, “Pamukkale Travertenleri, Ağlayan Kaya Şelalesi, Keloğlan Mağarası, Yeşildere Şelalesi, Acıpayam Yazır Cami, Pamukkale Antik Havuz, Güney Şelalesi, Tripolis Antik Kenti, Denizli Bağbaşı Teleferiği, Karahayıt Kaplıcaları” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. Bir kesişim noktasından bulunan ilimizde yer alan Denizli Otogarı da karayolu açısından önemli bir ulaşım merkezidir.

Denizli bağlı bulunduğu bölgenin en çok ziyaret edilen şehirlerinden bir tanesi haliyle burada bir otogar ihtiyacı çok önceden hasıl olmuş. Denizli’de 1970 yılından bu yana faal olarak hayatını devam ettiren bir şehirlerarası otobüs terminali yer alıyordu. Ancak özellikle son dönemde şehrimizin giderek daha fazla gelişim göstermesi ile birlikte eski Denizli Otogarı binaların arasında kalmış ve şehrin artan ulaşım ihtiyaçlarını karşılayamaz bir hale gelmiştir. Denizli yönetimi bu kapsamda 2011 yılında çalışmalarına başlayarak 2014 yılı içerisinde yeni Denizli Otogarını hizmete açmıştır. 2014 yılında hizmete açılan yeni Denizli Otogarı 3 katlı olarak tasarlanmıştır ve bu otogarı içerisinde park alanları, kafeler, restoranlar, hediyelik eşya dükkanları gibi kısımlar yer alır. Seferinizi beklerken Denizli Otogarı içerisinde kolaylıkla vakit geçirebilirsiniz. 33 otobüs peronuna sahip olan yeni Denizli Otogarı, Türkiye’nin farklı noktalarına ulaşım hizmeti sağlayan çok sayıda otobüs firmasına da yer vermektedir.

Denizli Otogarından Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Denizli Otogarından sefer düzenleyen firmalar arasında, “Isparta Petrol, Metro Turizm, Has Turizm, Alaşehir Sarıkız Turizm, Süha Turizm, Ben Turizm, Seç Turizm, Adıyaman Gülaras, Ulusoy Turizm, Güney Akdeniz Seyahat, Esadaş, Vangölü Turizm, Gölhisar Turizm, Nevşehirliler Seyahat, Didim Seyahat, Aksu Turizm, Sahil Seyahat, Öz Diyarbakır, Best Van Turizm” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. Denizli Otogarından sefer düzenleyen firmaların otobüs bileti fiyatları, “30- 95TL” arasında değişiklik göstermektedir.

Denizli Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Yeni yapılan Denizli Otogarı merkeze yakın bir noktada konumlandırılmıştır. Denizli yönetimi ise ulaşımın kolay olması açısından toplu taşıma araçlarını yeni Denizli otogarı yönünde sefer yönlendirmiştir. Toplu taşıma araçları ile Denizli Otogarına kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz gibi otobüs biletini almış olduğunuz firmanın servis imkanın da yararlanabilirsiniz.

Sümer Mahallesi, İzmir Blv. No:32, 20020 Merkez/Denizli

(258) 261 1088

En Popüler Denizli Otobüs Firmaları

Denizli bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Denizli otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm52
Balıkesir Uludağ Turizm11
Güney Akdeniz Seyahat11
Balıkesir Uludağ Vip11
Anadolu Ulaşım10

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr