Yolcu Sayısı
1

Datça Otogarı

Datça Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Datça Otogarı Hakkında


Datça Otogarı, Türkiye’nin batısında Ege Bölgesi’nde yer alan Muğla ilinin Datça ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok farklı noktasından Muğla - Datça otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Coğrafi konum olarak olarak Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan ilçede Akdeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak geçen Datça’da kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Son yapılan nüfus araştırmalarına göre ilçe nüfusunun sayısında giderek yükselen bir artış gözlemlenmektedir. Datça’nın temel ekonomisi tarım ve hizmet sektötürü üzerine konumlanmıştır. Bu durum Datça Otogarı’nın da yolcu trafiğinin artmasına neden olmuştur. Ege Bölgesi, gerek iklimsel özellikleri gerekse de doğal ve tarihi güzellikler ile ülkemizin değerleri noktalarından bir tanesidir. Ege Bölgesi’nde yer alan Muğla ilinin ve buna bağlı olarak Datça ilçesinin yolcu sayısı artış göstermektedir. Özellikle resmi ve dini bayramlar, okul tatilleri gibi yılın belirli dönemlerinde ilçenin ve haliyle Datça Otogarı’nın yolcu sayısında belirgin bir artış görülmektedir. Datça Otogarı kendisi üzerinden ilçeye ve ilçe üzerinden ülkenin farklı noktalarına transfer olan yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır.
Datça Otogarı bölgenin ve Datça ilçesinin ulaşım ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek adına yeme - içme mekanları, otobüs bekleme peronları, yolcu bekleme alanları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, açık ve kapalı alanlardan oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Datça Otogarı içerisinde Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen çeşitli ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi aynı zamanda yalnızca bu bölge içerisinde hizmet sunan yerel çaplı otobüs firmalarını da görebilirsiniz. Datça Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen otobüs firmaları arasında, “Pamukkale Turizm, Metro Turizm” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Datça Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Datça Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanabileceğiniz gibi ayrıca otobüs firmanızın servis olanaklarından da faydalanabilirsiniz.
Datça Otogarı Adresi : İskele, 48900 Datça/Muğla

En Popüler Datça Otobüs Firmaları

Datça bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Datça otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Varan Turizm3
Pamukkale Turizm3
Karabük Doğuş2
Topçam Turizm2
Ali Osman Ulusoy2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr