Datça Otobüs Bileti

Datça Otobüs Bileti

Datça Otobüs Biletleri

Datça, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Muğla’nın ilçelerinden bir tanesidir. Bu ilçe de tıpkı bağlı bulunduğu il gibi ülke içerisinde ve ülke dışarısında adını turizm ile duyurmuştur. İlçenin bu denli ünlü olmasının nedeni sahip olduğu doğal güzellikler yanı sıra ikliminin deniz turizmi açısından uygun olması, ayrıca tarihi kültürel bakımdan geçmişin izlerini etkin biçimde göstermesidir. 

Datça tarihi açıdan incelendiğinde de son derece köklü bir geçmişe sahip olan bölgelerden bir tanesidir. İlçenin tarihinin yerleşim açısından milattan önce iki binli yıllara kadar dayandığı düşünülmektedir. Özellikle antik çağ döneminin en gözde yerleşim noktalarından bir tanesidir. Bu ilçenin sınırları içerisinde yer alan antik kentler ve bu dönemden izler taşıyan heykeller, başta Afrodit heykeli olmak üzere ziyaretçilerinin dikkatini çekmektedir. 

İlçenin yurt içerisinde ve yurt dışarısında turizm alanında bu kadar ünlü olmasının şüphesiz en önemli nedenlerinden bir tanesi iklimidir. İlçe deniz turizmi için oldukça elverişli olan Akdeniz ikliminin tipik özelliklerini sergilemektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarım üretimi ve yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur.

Datça ziyaretçilerinin seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Sakartepe, İngiliz Koyu, Cennet Adası, Bencik Koyu, Kıdrak Koyu, Milas Athena Tapınağı, Zeytinli Kuyu Plajı, Kızlanaltı Plajı, Gökova körfezi yer almaktadır. Datça otobüs bileti alarak bu harika ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz. 
 
Datça - 5 Günlük Hava Tahmini
11 Ara Çarşamba
orta şiddetli yağmur
17,3 °C
orta şiddetli yağmur
12 Ara Perşembe
orta şiddetli yağmur
17,2 °C
orta şiddetli yağmur
13 Ara Cuma
orta şiddetli yağmur
17,3 °C
orta şiddetli yağmur
14 Ara Cumartesi
orta şiddetli yağmur
17,6 °C
orta şiddetli yağmur
15 Ara Pazar
hafif yağmur
18,1 °C
hafif yağmur