Muğla Otobüs Bileti

Muğla Otobüs Bileti

Muğla Otobüs Biletleri

Muğla otobüs bileti alımlarınızda NeredenNereye.com’u kullanın, en ucuz fiyatlarla biletinizi online olarak satın alın!

Muğla Otobüs Bileti Fiyatları

Muğla, eski Karya beldesinin belli başlı şehirlerinden olup Mobolla adıyla anılmaktadır. Şehrin kimin tarafından ve ne zaman kurulduğu kati şekilde belli olmamakla beraber, M.Ö. yüzlerce yıl evvel kurulan Alinda kalesinin yerine kaim olduğu ileri sürülmektedir.

Karya krallığı, doğu seferine çıkan Makedonya kralı Büyük İskender’e tabi olmuş (M.Ö. 334), bu İmparatorluk parçalandıktan sonra ise; sırası ile Mısır ve Suriye kralları hakim olmuşlardır. Bilahare Romalıların eline geçen Karya bölgesi, Roma İmparatorluğunun 395 yılında ikiye ayrılması üzerine doğu Roma İmparatorluğunun hissesine düşmüştür.

Selçuklulardan sonra buralara hakim olan Anadolu Selçuklu devletinin Moğollar tarafından inkıraza uğratılması üzerine Menteşeoğulları da diğer beylikler gibi bağımsızlıklarını ilan ederek Muğla ve havalisini hükümleri altına aldılar. Muğla da bu beyliğin merkezi oldu. Menteşe Beyliği, Osmanlı hükümdarı Yıldırım Bayezid tarafından zapt edildi ve Anadolu Beylerbeyliğine bağlı bir sancak haline getirildi.

Yıldırım Bayezid’i Ankara’da mağlup eden (1402) Timur, Anadolu Beyliklerini ihya, edince Menteşe Beyliği de yeniden kuruldu. 1415 yılından itibaren Osmanlı hakimiyetini kabul eden Menteşeoğulları, II. Murad zamanında ortadan kaldırılmış, Menteşe ve havalisi Osmanlı ülkesine katılmıştır (1428).

Osmanlı idaresinin ilk zamanlarında derebeylikle idare edilen Muğla sancağı, Sultan II. Mahmud zamanında derebeyliklerden temizlenmiş ve 1811 yılında teşkil olunan Aydın eyaletine bağlanmıştır. Cumhuriyet devrine kadar bu şekilde idare olunan Muğla, vilayet haline getirildi.

Muğla; Bodrum ve Milas gibi yazlık beldeleri ile en çok seyahat edilen illerin başında gelmektedir. İndirimli otobüs bileti ile şehre seyahat etmek için aramanızı sitemizde yapabilirsiniz. Sitenin üst kısmında bulunan arama bölümüne yolculuk edeceğiniz şehirler ile birlikte tarih bilgisini de ekleyerek; size en  uygun seferleri görebilirsiniz. Seferler arasında kolaylıkla seçim ve fiyat karşılaştırması yapabilmeniz için tüm firmalar tek sayfada listelenmektedir. Unutmayın; Muğla'ya giden otobüs firmaları karşılaştırmalı olarak sefer sorguladıktan sonra en uygun fiyatlarla karşınızda olacaktır.

Muğla’ya İzmir, İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Denizli gibi iller başta olmak üzere birçok il üzerinden geçiş yapabilirsiniz. Muğla otobüs bileti fiyatları, tüm güzergahlar için en ucuz fiyatlarla NeredenNereye.com üzerinden satılmaktadır. Hemen şimdi sizlerde Muğla otobüs seferleri sorgulaması yapın ve en ucuz fiyatları kendi gözlerinizle görün! Özellikle Muğla Didim, İzmir Muğla otobüs bilet fiyatları konusunda gerçekten Türkiye’nin en ekonomik online satış noktasıyız diyebiliriz.

Şehirde özellikle yaz döneminde yoğun bir yolcu trafiği yaşanmaktadır. Bu dönemde şehre seyahat etmek istiyorsanız biletinizi önceden almanızda fayda var. Şehirde yazlık ilçelerin sahilleri dışında gezip görebileceğiniz yerleri şöyle sıralamak mümkün. Ahşap olarak inşa edilmiş olan Milas evleri 19 ve 20. Yüzyıldan başlarından kalma eserler olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle iki katlı olan evler geniş bahçelere sahiptir. Birçoğu hala kullanılmaktadır. Bu evler arasında konaklayabileceğiniz tesisler de bulunmaktadır. Ucuz otobüs bileti ile seyahat ettiğiniz şehirde görebileceğiniz bu evlerin en meşhurları Nedime Beler, Murat Menteşe, Selahattin Oğuz ve Servet Akgün evleri olarak bilinmektedir. Bölgede bulunan evler iki farklı stilde inşa edilmiştir. Evlerin bir kısmında Osmanlı izleri göze çarparken, daha geç dönemde Cumhuriyet’in ilk yıllarında inşa edilen evlerde Avrupai bir tarz hakimdir. Bunun nedeni o dönemlerde bölgede yaşayan Macar ve İtalyan mimarlar tarafından yapılmış olmalarıdır.

Muğla’ya seyahat etmek için biletlerinizi mobil uygulamamız üzerinden de satın alabilirsiniz. AppStore ve Google PlayStore’da bulabileceğiniz uygulamayı ücretsiz olarak tüm akıllı cihazlarınıza indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Seyahatleri için biletlerini sitemizden almış olan yolcuların yorumlarını okuyup firmalar hakkında fikir edinebilirsiniz. Yolculuğunuzun ardından siz de kendi yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz.

Muğla Otobüs Bileti
Muğla - 5 Günlük Hava Tahmini
16 Oca Çarşamba
açık
3,3 °C
açık
17 Oca Perşembe
açık
9,2 °C
açık
18 Oca Cuma
hafif yağmur
7,2 °C
hafif yağmur
19 Oca Cumartesi
orta şiddetli yağmur
7,4 °C
orta şiddetli yağmur
20 Oca Pazar
şiddetli yağmur
8,1 °C
şiddetli yağmur