İstanbul Muğla Otobüs Bileti

İstanbul Muğla Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 85,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 785 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 53dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Muğla arası giden otobüs firmaları ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.

İstanbul Muğla otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Muğla güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Muğla seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Muğla hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Muğla şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Muğla Otobüs Biletleri

İstanbul Muğla otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Muğla otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Euromos, Milas'ın kuzeybatısında ve Milas-Selimiye yolunun sağındadır. Halk arasında Ayaklı diye bilinir. Araştırmalar, kentin kuruluşunun MÖ 6. yy’a uzandığını ortaya koydu. Ancak, bilinen tarihi MÖ 5.yy’da başlar. Antik yazarlardan öğrenildiği kadarıyla, Euromos, Mylasa'dan sonra yörenin en önemli kentiydi. MÖ 5. yy kaynaklarında, Kyramos ya da Hyramos adıyla geçen Karia kentine, Helen hayranı Mausolos döneminde "güçlü" anlamına gelen Euromos denilmeye başlandı. MÖ 201-196 arasında Makedonya İmparatorluğu’nun egemenliğinde kaldı. Kente özgü bir tarihsel gelişim vermek olanaksızdır, çünkü Euromos'un tarihi Mylasa’nınkinden ayrı değildir. MÖ 167'de Rodos'a karşı başlatılan ayaklanmaya katıldı. Mylasa'nın ortak yönetim anlaşmaları sonucu çevre kentleri baskı altına almasıyla kimliğini iyiden iyiye yitirdi. MÖ 2.yy'da bağımsızlığını kazandıktan sonra gelişip zenginleştiği kalıntılardan anlaşılır. Dikkati çeken ilk yapı, antik kentin kuzeyinde Kızılbayır Tepesi’nin yamacındaki Zeus Tapınağı’dır. Korint düzenli tapınak 6x9 sütunlu bir peripterostur. Pronaos, cella ve opisthodomostan oluşan yapı MÖ 2.yy'a tarihlenir. Ancak, kimi kalıntılardan kutsal alanın MÖ 6.yy'a uzandığı saptandı. Tapınağın cellasında bir naiskos vardır. Günümüze 16 tanesi gelen sütunların bir kısmı yivsizdir. Kuzey ve batıdaki sütunların tümü adak yazıtlarından anlaşıldığı kadarıyla kentin ileri gelenlerince armağan edilmiştir. Tapınak önünde sunağın temelleri bulundu. Tapınağın kuzeyinde başlayan surlar tepeleri aşarak ovaya iniyordu. MÖ 3. yy'a tarihlenen surlardan, duvar kalıntıları ile tapınağın kuzeyindeki kule bugüne gelebildi. Helenistik tiyatronun oturma sıralarının bir kısmı ile sahne yapısının dış duvarları görülebilir. 50x70 m boyutlarındaki agorayı çeviren Dor düzenli stoa sütunlarının bazıları sağlamdır. Kent çevresinde, Roma ve Kariatipi mezarlar vardır. 

  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Muğla Hakkında
Nüfus:
866,665
Yüzölçümü:
12.949,21 km²
Plaka:
48
Telefon kodu:
(252)
Otogar:
Muğla Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.