Yolcu Sayısı
1

Gönen (Isparta) Otogarı

Gönen (Isparta) Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (246)

Adres: Alaca Mescit, Musalla Cd. No:1, 32090 Gönen/Isparta

Gönen (Isparta) Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Gönen (Isparta) Otogarı Hakkında


Gönen Otogarı, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nin güneyinde Isparta iline bağlı olan ve sahip olduğu doğal güzelliklerin yanında şifalı su kaynakları ile de dikkat çeken Gönen ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Gönen Otogarı, Isparta merkezine yaklaşık 90 km mesafede yer aldığından dolayı bölgenin karayolu ulaşımı açısından önemli bir mevkidedir. Özellikle şifalı su kaynaklarının romatizmal sağlık problemleri yaşayanlar üzerinde etkili bir tedavi oluşturması nedeniyle bölgenin ziyaretçi sayısı yılın belirli dönemlerinde artış göstermektedir.
Gönen Otogarı, Isparta’nın bir ilçesi olarak Akdeniz Bölgesinin şifalı su kaynakları ve eşsiz doğal güzellikleri en dikkat çekici tatil bölgelerinden bir tanesidir. Bu nedenle Gönen Otogarı, özellikle yılın belirli dönemlerinde tam kapasite faaliyet göstererek ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Gönen, tarihi ve doğal güzellikleri, kültürel birikimi ile yalnızca yurt içinde ünlü olan değil aynı zamanda yurt dışında tanınan bir bölge olduğundan Gönen otogarı yabancı ziyaretçileri de ağırlamaktadır. Gönen Otogarı kapladığı küçük alana karşın özellik turistlerin çok olduğu bahar ve yaz aylarında tam kapasite çalışarak on binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır.
Türkiye’nin özellikle son zamanlarda göstermiş olduğu turizm alanındaki yatırımlar ile birlikte bazı bölgelerin ziyaretçi sayısında ciddi artış görülmektedir. Türkiye’nin Isparta ili de bu bölgelerden biridir. Isparta’nın kendine özgü doğal güzellikleri, güneşi tatil rotası olarak bu şehri tercih edenler için uzun süre hafızalarından çıkmayacak manzaralara ev sahipliği yapmıştır. Isparta’nın her geçen gün yurt içinden ve yurt dışından ziyaretçileri artış göstermektedir. Şehirde bağlı bulunduğu bölgenin neticesinde ılıman iklimin daha sıcak bir türü gözlemlenmektedir. Isparta’nın bu özellikleri sevimli ilçesi Gönen üzerinde de etkili olmuştur. İlçe sınırları içerisine bakıldığında iklim koşullarının da uygun olması ile birlikte tarım faaliyetlerinin birincil ekonomik faaliyet olarak sürdürüldüğü görülmektedir. Aynı zamanda yaygın olmasa da hayvancılık faaliyetleri de görülmektedir.
Isparta’da son derece yaygın olan gül yetiştiriciliğini Gönen içerisinde de görebilirsiniz. İlçe enfes doğal güzellikleri gibi ülkenin dört bir yanından gelen ziyaretçileri büyülediği gibi termal su kaynakları ile de dikkat çekmektedir. Termal su kaynakları geçmişten günümüze halk arasında şifa kaynağı olarak görülür.
Türkiye’nin herhangi bir noktasından Gönen otobüs bileti satın alarak Gönen Otogarına geldiğinizde, “Lavanta Vadisi, Eğirdir Gölü, Yazılı Kanyon, Zindan Mağarası, Antiocheia Antik Kenti, Dündar Bey Medresesi, Eğirdir Kalesi, Kızıldağ Milli Parkı, Pınargözü Mağarası, Karacaören Baraj Gölü” gibi şehrin ve Gönen ilçesinin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Gönen Otogarı, ilçenin yolcularının ihtiyaçlarını karşılamak adına açık ve kapalı alanlar, otobüs bekleme peronları, yolcu bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yeme - içme mekanları, yazıhaneler gibi bölümlerden oluşmaktadır. Gönen Otogarı içerisinde yalnızca çevre iller ve ilçelere sefer düzenleyen yerel otobüs firmalarının yanı sıra ülkenin farklı noktalarına sefer düzenleyen, ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz.
Gönen Otogarı Otobüs Firmaları
Gönen Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Isparta Petrol, Adıyaman Gülaras, Metro Turizm, Süha Turizm, Esadaş Turizm, Vangölü Turizm, Ben Turizm, Tokat Yıldızı, Öz Diyarbakır, Seç Turizm, Has Turizm, Ulusoy Turizm, Elazığ Murat Turizm, Yeni Diyarbakır Seyahat, Star Batman, Alaşehir Sarıkız Turizm, Gölhisar Turizm, Has Diyarbakır, Mis Amasya, Iğdırlı Turizm” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.
Gönen Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Gönen Otogarına ulaşım sağlamak için merkezden veya çevre ilçelerden hareket eden minibüsleri kullanabilir aynı zamanda otobüs firmalarının servis imkanlarından faydalanabilirsiniz.
Gönen Otogarı: Alaca Mescit, Musalla Cd. No:1, 32090 Gönen/Isparta


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr