Gönen Otobüs Bileti

Gönen Otobüs Bileti

Gönen Otobüs Biletleri

Balıkesir Gönen’de gezilmesi gereken yerler

Ege Denizi’nde en çok turist çeken illerin başında gelen Balıkesir ilinin Gönen ilçesi hakkında merak edilen detayları sizler ile paylaşmaya başlayalım. İlçede bulunan tarihi yerlerin sayılı olmasına rağmen dikkat çekici bir yer olduğunu düşünmekte fayda var. 
İlk olarak sizlere Alacaoluk kalesi hakkında bilgiler verelim. Gönen’in en yüksek tepesinde bulunan bu kalenin bugüne kadar pek fazla ziyaret edildiğini söylemek doğru olmaz. Özellikle son zamanlarda kale hakkında tanıtımın giderek fazla yapılmasından sonra dikkatleri üzerine çeken bu kalenin ne zaman yapıldığına dair bir bilgi bulunmamaktadır. Kalenin içerisinde bulunan birçok kalıntı artık değerlerini yitirmek üzere. Ancak Gönen belediyesinin son zamanlarda yaptığı önemli çalışmalar bu konuda turistlerin gelmesine neden oldu.
Gönen’den bulunan Moazik Müzesi ilçenin en çok dikkat çeken yeri. Gönen ilçesinin oldukça farklı imparatorluklara ev sahipliği yapmasından dolayı mozaik anlamında çok fazla eser bulunmaktadır. Özellikle Osmanlı devletinin ve Bizans devletinin eserlerinin oldukça fazla bulunduğu bu ilçemize geldiğiniz zaman mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. 
Balıkesir’in Gönen ilçesi hakkında merak edilen birçok bilgi bulunmaktadır. Ancak internet ortamında bu bilgilerin çok sağlıklı olmadığını düşündüğümüz için sizlere bu eserler hakkında bilgiler verdik.
Son olarak sizlere kaplıca bakımından zengin olan Gönen’in en gözde kaplıcası hakkında bilgi verelim. Gönen Kaplıcaları olarak bilinen bu kaplıcalar son yıllarda yerli turistlerin dikkatini çekme başarısı gösterdi. Gönen otobüs bileti için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 
 
Gönen - 5 Günlük Hava Tahmini
20 Tem Cuma
orta şiddetli yağmur
26,2 °C
orta şiddetli yağmur
21 Tem Cumartesi
açık
29,2 °C
açık
22 Tem Pazar
açık
27,4 °C
açık
23 Tem Pazartesi
açık
27,1 °C
açık
24 Tem Salı
hafif yağmur
27,6 °C
hafif yağmur