Yolcu Sayısı
1

Gönen (Isparta) otobüs bileti

Gönen (Isparta) Otobüs Bileti

En popüler Gönen (Isparta) otobüs rotaları

Gönen (Isparta) otobüs bileti fiyatları, Gönen (Isparta) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Gönen (Isparta) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KaracabeyGönen (Isparta)15 TL7
İstanbul (Anadolu)Gönen (Isparta)70 TL7
BandırmaGönen (Isparta)45 TL6
BursaGönen (Isparta)25 TL6
OrhangaziGönen (Isparta)35 TL6

Gönen (Isparta) otogarı

  • Gönen (Isparta)(246)

Gönen (Isparta) otobüs biletleri


Isparta, Türkiye’nin güneybatısında, Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan bir ilimiz. Söz konusu Isparta olduğunda, ünü yurt dışına kadar uzanmış olması nedeni ile akıllarımıza hemen gül bahçeleri geliyor. Göller Bölgesi’nde yaklaşık dokuz bin kilometrekarelik bir alanı kaplayan şehirde elbette görmeniz gereken tek şey gül bahçeleri değil. Her şeyden önce Isparta, “Antalya, Burdur, Konya, Afyonkarahisar” gibi bölgenin diğer önemli illeri ile komşuluk içerisinde bulunuyor. “Atabey, Eğirdir, Gelendost, Gönen, Şakirkaraağaç, Keçiborlu, Sütçüler, Senirkent, Uluborlu, Aksu, Yenişarbademli, Yalvaç” Isparta şehrini oluşturan ilçeler arasında yer alıyor. Bu ilçeler içerisinde yer alan güller şehrinin en kokulu bölgelerinden biri Gönen, şehrin sembolü haline gelmiş olan birbirinden değerli gül bahçeleri ile kollarını ziyaretçilerine açıyor.

Gönen Otobüs Seferleri
Isparta il merkezine 25 km mesafede yer alan Gönen ilçesi insanı mest eden kokularını deneyimlemek isteyen ziyaretçiler için oldukça kolay bir ulaşım imkanı sunuyor. Kendinize ait aracınızla şehir merkezinden oldukça kolay şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz gibi il merkezinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak da rengarenk gül bahçelerine yolculuk yapabilirsiniz. Yeşilin birbirinden parlak tonlarına ev sahipliği yapan Gönen’e vardığınızda her renkten güllerin yaymış olduğu koku misafirperver bir şekilde sizi karşılıyor. Bu küçük, mis kokulu ilçe içerisinde şehir hayatının bütün kalabalığından ve gürültüsünden uzak, daha ilk dakikalarda huzurlu bir köy yapısı kendini gösteriyor. Günümüz dünyasının beton yapılanmalarından farklı olarak, onlarca yıl boyunca ayakta kalmayı başarmış eski köy evleri arasında ilçeyi adımlamaya başladığınızda bölgede yetiştirilen her renkten güllerin kokusunun sizi çevrelediğini hissedebiliyorsunuz.
Daha önce de belirttiğimiz gibi bu ilçe içerisinde ilk dikkatinizi çeken gül bahçeleri oluyor. Gül yetiştiriciliği ilçe içerisinde o denli yaygın hale gelmiş ve bir sanat şeklini almış ki; sadece Türkiye’den değil dünyanın farklı noktalarından da ziyaretçiler bölgeye geliyor. Gül ve gül ürünleri bir pazar oluşturmuş ve yöre halkının büyük bir kısmı gül yetiştiriciliği ve tarım üzerinden geçim sağlıyor. Gönen’e seyahat ettiğiniz de mutlaka dünyaca ünlü bahçelere bakıcılık yapan yöre halkı ile de sohbet edin ve biraz olsun bahçelerine ne denli şefkat ve sevgi ile bakım yaptıklarına yakından tanıklık edin. Sadece Gönen’de size enfes bir sunum yapan gül kokularından ibaret değil bu bahçelerin bereketi. Yöre halkı gülleri kullanarak tahmin edebileceğinizden çok daha fazla doğal ürün piyasaya çıkarmayı başarmış. Saf gül suyunun en değerli olduğu noktalardan biri bu ürünü ile dünya pazarına açılmış diyebiliriz. Burada rahatlıkla yerli üreticileri ile görüşüp onlarca farklı doğal ürünü ilk elden test edebilmeniz mümkün. Ayrıca seyahatiniz sonunda sevdikleriniz için mis kokulu hediyelik eşyalar almak hiç de fena bir seçenek değil. Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta’ya seyahat ettiğinizde yalnızca gül bahçeleri ile yetinmek zorunda değilsiniz elbette. Gönen içerisinde ve çevre ilçelerde de gezip görebileceğiniz yerler bulunuyor.
Gönen - Yunus Emre Türbesi
Yunus Emre, Türkiye’nin hem yurt içinde hem de yurt dışında tanınan bir değeri olmayı başarmış bir isim. Pek çoğumuz onu yakından tanımasak da günümüze ışık tutan asırlar öncesinden söylenmiş özlü sözleri, şiirleri ve inancımızı şekillendiren tasavvuf düşünceleri ile biliyoruz. Türk tarihinin bu önemli ismi ülkenin farklı noktalarında farklı halk hikayeleri ile biliniyor ve kendisine duyulan sevginin bir göstergesi olarak farklı şehirlerde, türbeleri, anıtları yer alıyor. Isparta’da Gönen ilçesi içerisinde doğu kısmında Pazar Mahallesi’nde Yunus Emre adına yapılmış bir türbe bulunuyor. Tasavvuf dünyasının bu ünlü ismi adına yapılan türbede her yıl haziran ayında onu anma etkinlikleri ve aşure dağıtımı yapılıyor. Ayrıca Gönen’de yer alan Yunus Emre Türbesi, yeşilin tonları muhafaza eden çam ormanları içerisinde bulunuyor. Bu huzurlu, küçük mahalleyi ziyaretiniz sırasında bir yandan haziran ayının bunaltıcı sıcaklarından kaçarak çam ağaçlarının gölgesine sığınabilir diğer yandan ise kendi iç dünyanıza huzurlu bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.
Gönen Hamamı
Hanlar, kervansaraylar, hamamlar Türk mimari anıtlarının en önemli eserlerini barındırır ve bu eserleri ülkenin hemen hemen tüm şehirlerinde oldukça çarpıcı örnekleri ile birlikte rahatlıkla görebilirsiniz. Gönen tarihi hamamı ise bu eserlerin en güzel örneklerinden biri. Seyahatinizin bir bölümünde bu tarihi yapıyı keşfedebilir, doğa yürüyüşünün yorgunluğunu hamamda üzerinizden atabilirsiniz.
Gönen’e en kısa zamanda seyahat etmek için en uygun Gönen otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr