Yolcu Sayısı
1

Pınarbaşı (Kastamonu) Otogarı

Pınarbaşı (Kastamonu) Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Pınarbaşı (Kastamonu) Otogarı Hakkında


Pınarbaşı Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Kastamonu iline bağlı Pınarbaşı ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Kastamonu - Pınarbaşı otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Karadeniz Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Karadeniz turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Kastamonu - Pınarbaşı ilçesinin ve dolayısı ile Pınarbaşı Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Pınarbaşı Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Pınarbaşı ilçesinde Karadeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Pınarbaşı ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Pınarbaşı Otogarı üzerinden Pınarbaşı ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Kastamonu - Pınarbaşı otobüs bileti satın alarak Pınarbaşı Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Ilıca Şelalesi, İsmail Bey Külliyesi, Nasrullah Cami, Kerempe Feneri, Lava Paşa Konağı Etnografya Müzesi, Kastamonu Arkeolioji Müzesi, Zımbıllı Tepe Höyüğü, İnebolu Geriş Tepesi, Valla Kanyonu, Horma Kanyonu” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Karadeniz Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Pınarbaşı Otogarı, Karadeniz Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Pınarbaşı Otogarı içerisinde daha çok Karadeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Pınarbaşı Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Pınarbaşı Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Pınarbaşı Otogarı Adresi: Fatih,Pazar Sk.,37770 Pınarbaşı/Kastamonu

En Popüler Pınarbaşı (Kastamonu) Otobüs Firmaları

Pınarbaşı (Kastamonu) bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Pınarbaşı (Kastamonu) otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Metro Turizm2
Azdavay Aktur Turizm1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr