Yolcu Sayısı
1

Orta Otogarı

Orta Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (376)

Adres: Sultan Beyazıt 18800 Orta/Çankırı

Orta Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Orta Otogarı Hakkında


Orta Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Çankırı iline bağlı Orta ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Çankırı - Orta otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İç Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. İç Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Çankırı - Orta ilçesinin ve dolayısı ile Orta Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Orta Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Orta ilçesinde İç Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Orta ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Orta Otogarı üzerinden Orta ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Çankırı - Orta otobüs bileti satın alarak Orta Otogarı’na giriş yaptığınızda,”Ilgaz Dağı Milli Parkı, Tuz Mağarası, Sakaeli Kaya Mezarları, Ilgaz Kayak Merkezi, Çankırı Müzesi, Çankırı Kalesi, Kırkpınar Yaylası, Buğday Pazarı Medresesi, Çankırı Evleri” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında İç Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Orta Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Orta Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Orta Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Orta Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Orta Otogarı Adresi : Sultan Beyazıt 18800 Orta/Çankırı

En Popüler Orta Otobüs Firmaları

Orta bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Orta otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Elit Turizm1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr